W tym samym momencie przyjechały dwie gwiazdorskie pary: Diane Kruger i Joshua Jackson oraz Samuel Benchetrit i Anna Mouglalis. Panowie kibicowali podczas festiwalu swoim partnerkom, Diane Kruger wystąpiła w konkursowym filmie „Inglourious basterds” („Bękartach wojny”) Quentina Tarantino, z kolei Anna Mouglalis zagrała słynną projektantkę mody w filmie „Coco Chanel & Igor Sravinsky”, który wybrano na film zamknięcia tegorocznego festiwalu. Został on wyświetlony poza konkursem.

Joshua Jackson i Josh Hartnett wyglądali na najlepszych kumpli; wypatrzyliśmy też redaktorkę francuskiej edycji magazynu „Vogue”, Carine Roitfeld, która gawędziła z top modelkami. Donatella Versace koncentrowała się na tym, by zachować równowagę i nie zaplatać się w jej wyjątkowo długą suknię własnego projektu. Agnes Boulard, francuska dziennikarka telewizyjna zajmująca się modą, wywołała poruszenie, gdy pojawiła się na czerwonym dywanie w przezroczystej czarnej kreacji. Harvey Weinstein dbał o gości jak prawdziwy gospodarz i zanim wszedł na podium by oficjalnie rozpocząć wieczór, zamienił z każdym kilka słów.

Jak co roku fundusze na rzecz walki z AIDS zebrano podczas wyjątkowej aukcji. Na sprzedaż wystawiono między innymi zdjęcie Richarda Avedona, zegarki marki Cartier a nawet lekcje tenisa u Moniki Seles. Josh Hartnett zaprezentował unikatowego Fiata 500C, który powstał we współpracy z odzieżową firmą Diesel. Przystojny amerykański aktor powiedział nam, że był zaskoczony, gdy przyszedł na kolację a Harvey Weinstein wręczył mu scenariusz i powiedział: „Będziesz dziś wieczorem jednym z prowadzących”. Ale poradził sobie w tej roli doskonale. Z kolei Robert Pattinson zaoferował na sprzedaż swojego… całusa. Okazało się, ze pocałunki przystojnego wampira z filmu „Zmierzch” są w cenie. Dwa buziaki Roberta wylicytowano za 20 000 € każdy! Mówi się, że nabywcy zrobili to na prośbę swoich nastoletnich córek…

Z tyłu sali aukcję obserwowała Ivana Trump, niedaleko od niej usiadł lekko spóźniony amerykański raper 50 Cent. Mylène Jampanoi zjadła kolację w towarzystwie reżysera Oliviera Dahana. Frédérique Bel, która miała na sobie śliczną sukienkę z logo Antik Batik, obiadowała z Gabrielą Cortese, projektantką i założycielką marki. Przyszli również: Kerry Washington, Dita von Teese, Robin Wright Penn, Julie Gayet, Danny Glover, Tomer Sisley, Joana Preiss, Mélanie Laurent i Claudia Schiffer.

Gorące brawa dostał Bill Clinton, który powiedział: „wszyscy wiedzą, że jesteśmy w apogeum ogromnego ogólnoświatowego kryzysu; gdy czasy są ciężkie musimy dawać jeszcze więcej, a nie mniej niż dotąd”. Były prezydent USA podarował amfAR saksofon, który osiągnął cenę 130 000 €. Bill Clinton przypomniał: „ludzie, którzy dziś się tu zgromadzili są uprzywilejowani bardziej niż 99,99% mieszkańców tej planety. A jednak z genetycznego punktu widzenia wszyscy jesteśmy tacy sami.”

Sharon Stone przekazała 50 000 € na rzecz nowo utworzonego funduszu poświęconego pamięci aktorki Natashy Richardson, która pracowała na rzecz amfAR. Richardson zmarła tragicznie w marcu, po wypadku podczas lekcji jazdy na nartach. „Nasza rodzina amfAR straciła w tym roku anioła” powiedziała Sharon Stone cała we łzach.

Zanim podano do stołu (na przystawkę wędzonego łososia z ziemniakami i szparagami a potem okonia z sałatka nicejską z kwiatami cukinii) dla zgromadzonych zaśpiewała Annie Lennox, akompaniując sobie na pianinie.

Po kolacji impreza przeniosła się na hotelową plażę. Bill Clinton poszedł spać ale młodsze gwiazdy i gwiazdeczki, wśród nich: Emile Hirsch, Elodie Bouchez, Vahina Giocante, Michelle Yeoh i Claudia Schiffer, bawiły się dalej. A ci, którym o północy jeszcze było mało przenieśli się do Cannes, gdzie w klubie VIP Room projektant Christian Audigier hucznie świętował urodziny…