PIRELLI

„Tylko piękno może uratować świat” – tego zdania są twórcy kalendarza Pirelli. W tym roku sesja zdjęciowa odbyła się w Botswanie. W delcie rzeki Okawango powstały niezwykłe zdjęcia ukazujące dwa światy: natury i człowieka skażonego cywilizacją. Przed obiektywem Petera Bearda pozowała m.in. polska modelka Małgorzata Bela.

CAMPARI

„To była dla mnie niesamowita przygoda i wyzwanie. Pierwszy raz od porodu pozowałam tak skąpo ubrana. Ostatnio znacznie częściej zdarza mi się chodzić w dresach niż w pięknych kreacjach” – zdradziła z uśmiechem Jessica Alba. Twórcy kalendarza potrafili jednak wydobyć z niej glamour. Za obiektywem stanął słynny fotograf Mario Testino, jeden z najlepszych na świecie. Publikacja, która w tym roku świętuje dziesiątą rocznicę powstania, ukaże się na rynku w 9999 kopiach. W poprzednich latach gwiazdami Campari były m.in. Salma Hayek i Eva Mendes.

CHIŃSCY GIMNASTYCY

Kalendarz powstał ze zdjęć, które fotograf Tomasz Gudzowaty zrobił w prywatnej dziecięcej szkole akrobatyki w Szanghaju. Jedna z fotografii zamieszczonych w tej publikacji zwyciężyła w konkursie Grand Press Photo 2008.

LAVAZZA

Znawczynią słynnego włoskiego la dolce vita (słodkiego życia) jest... Amerykanka Annie Leibovitz. To właśnie ona była w tym roku autorką zdjęć do kalendarza Lavazza. Artystka sfotografowała pięć pięknych, oczywiście włoskich modelek. Wśród nich znalazła się m.in. córka Isabelli Rossellini Elettra Wiedemann. „Pracując nad zdjęciami, całkowicie puściłam wodze fantazji. Pewnie dlatego, że w trakcie sesji cały czas popijałam kawę Lavazza. Serio” – śmiała się Annie.

BLISCY

Bohaterką tego niezwykłego kalendarza, stworzonego przez Fundację 777, jest półroczna Liliana, córeczka zmarłej latem siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej. Na zdjęciach mała Lilka towarzyszy siatkarkom i siatkarzom oraz innym bliskim osobom z otoczenia Agaty. Na fotografiach pojawili się m.in.: Maria Liktoras, Piotr Gruszka i jego żona Ola oraz Małgorzata Niemczyk, jej mama Barbara i mąż Agaty Jacek Olszewski. Autorką nostalgicznych, czarno-białych zdjęć jest Lidia Popiel.

DŻENTELMENI

Po raz kolejny dwunastu wspaniałych aktorów spotkało się na kartach kalendarza. Artyści wsparli akcję „Zimą stop bosym stopom”. Pozwolili się sfotografować w najbardziej charakterystycznych miejscach Warszawy. Na fotografiach są m.in. Szymon Majewski, Piotr Adamczyk oraz Maciej Zakościelny. Za pieniądze ze sprzedaży tego kalendarza zostaną kupione buty dla biednych dzieci. Autorem zdjęć jest Andrzej Koziar.