Najbardziej glamour

Jeśli w pobliżu nie ma Brada Pitta i Angeliny Joli, to Eva Longoria i Tony Parker są najbardziej rozchwytywaną parą Hollywood. Śliczna latynoska aktorka i francuski koszykarz uosabiają piękno, sławę, chwałę, sport, kino i oczywiście miłość. Tony i Eva wyglądali, jakby spełniało się ich największe marzenie. Po raz pierwszy – jedna z „Gotowych na wszystko”, bardzo oswojona z Cannes jako, że bywa tu co roku będąc twarzą jednej z marek kosmetycznych, pojawiła się na festiwalu z mężem. Trzymając się za ręce, gruchając jak gołąbeczki, cały swój pobyt na Croisette zamienili w romantyczną podróż. Całują się na każdym rogu/plaży/na czerwonym dywanie, czym uszczęśliwiają setki fotoreporterów.

Najczulszy

Zachwyty na czerwonym dywanie wywołują najczęściej aktorki oraz muzy znanych marek szamponów czy kosmetyków. Ale w tym roku w centrum wydarzeń znajduje się Eric Cantona były piłkarz reprezentacji Francji oraz klubu Manchester United, który po zakończeniu kariery piłkarskiej znalazł nową pasję - aktorstwo. W Cannes pojawił się dzięki filmowi Kena Loacha „Looking For Eric” rywalizującego tu o Złotą Palmę. Co za przyjemność zobaczyć Erica na stopniach pałacu wraz ze swoją żoną. Pomimo, że trochę się denerwowała i tak promieniała. Żadnej specjalnej wylewności – tylko dyskretny pocałunek we włosy...

Przyjacielski

Pojawiając się na czerwonym dywanie we wtorkowy wieczór Pedro Almodovar mówił o miłości ponieważ jest też ona jednym z tematów jego najnowszego filmu prezentowanego na festiwalu. Na szczęście nie można mówić o „przerwanych objęciach” pomiędzy reżyserem a jego piękną muzą – oni zawsze obejmują się po przyjacielsku! Penelopa o mały włos przegapiłaby ten pokaz ze względu na problemy z żołądkiem. Szczęśliwie dla wszystkich fanów zjawiła się na schodach wraz z Pedro. Oni bardzo się lubią – ten projekt był ich czwartym wspólnym do tej pory. Ta przyjaźń jest nie tylko zawodowa!

Skradziony

Na jachcie Roberto Cavalli gdzie zjawili się, by zaznać kąpieli słonecznej w trakcie festiwalu, Eva Herzigova i jej mąż Gregorio Marsiaj, grali z fotoreporterami w kotka i myszkę. W zeszłym roku była modelka zjawiła się w Cannes będąc w ciąży, w tym roku wróciła tu już jako mama małego George’a, który zdmuchnie swoją pierwszą świeczkę 1 czerwca. W międzyczasie, młodzi rodzice stali się na nowo kochankami w promieniach ciepłego słońca Cannes...

Pokazowy

Hallyday, czarny bohater filmu z Hong Kongu, zjawił w Cannes nie po to by śpiewać, a ze względu na swoją aktorską karierę. Przyjechał tu na premierę najnowszego filmu ze swoim udziałem i zabrał oczywiście żonę Laeticię. Rodzice Jade i Joya, których niedawno adoptowali zatrzymali się na chwilę na czerwonym dywanie, wymienili długie spojrzenia i... pocałowali się.

Szpanerski

Jeśli chodzi o pozowanie fotoreporterom, Paris Hilton jest bardzo doświadczona w tym względzie. W tym roku do Cannes przywiozła swojego nowego chłopaka Douga Reinhardta. Ta rozrywkowa panienka pojawia się na wszystkich imprezach i zjawia się na każdej prywatnej plaży – ale zawsze w towarzystwie Douga, którego obejmuje stając przed obiektywami aparatów i kamer.