AUDREY HEPBURN Kobieta, aktorka, muza artystów – na zawsze pozostanie ikoną mody

Udostępnij

Audrey Hepburn była niezwykle utalentowaną kobietą, posiadającą wyjątkowy, często naśladowany styl. Nadal stanowi kwintesencję nowoczesnej kobiety – jednocześnie wyemancypowanej i bardzo kobiecej. Czy to jako Holly Golighty w „Śniadaniu u Tiffany’ego”, czy Eliza Doolittle w „My Fair Lady”, Audrey Hepburn zawsze wzbudzała podziw swoim niekłamanym wdziękiem i ogromną klasą.

AUDREY HEPBURN Kobieta, aktorka, muza artystów – na zawsze pozostanie ikoną mody

Po śmierci aktorka stała się prawdziwą legendą i ikoną popkultury. Jej wizerunek pojawia się na znaczkach, koszulkach, plakatach z Ikei… Jej twarz, oczy, naturalny wdzięk i klasa nada fascynują i inspirują.

Niemałą rolę odegrała też w świecie mody. Jako muza i wielka przyjaciółka Huberta de Givenchy, znacząco przyczyniła się do rozsławienia projektanta w Hollywood. Zgodziła się również zostać muzą perfum L'Interdit, które powstały z myślą o niej. Dzięki niej balerinki Salvatore Ferragamo stały się równie kulowe, jak te dwukolorowe od Chanel.

Styl Audrey Hepburn to skromna, niewymuszona elegancja, bazująca na małej czarnej, spodniach Capri i balerinach. Prostym stylizacjom towarzyszyły odważne fryzury. Słynny koczek z prostą grzywką jest od lat kopiowany przez gwiazdy (m.in. Scarlett Johansson, Eva Mendes). Do historii przeszła również jej fryzura „na pazia” utrzymana w stylu lat 60-tych.

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł