Już dziś wieczorem poznamy zwycięzców brytyjskich Oscarów, czyli nagród BAFTA. Kto ma szansę na statuetkę? Brytyjska Akademia Filmowa już na początku stycznia ogłosiła nominacje do nagród BAFTA, czyli właśnie swoistych Oscarów na wyspach Wielkiej Brytanii. Kto zgarnął najwięcej nominacji?

ZOBACZ: ZŁOTE GLOBY 2017 Nagrody rozdane! "La La Land" zgarnął aż 7 statuetek!

Brytyjska Akademia Filmowa była w tym roku wyjątkowo zbieżna w swoich nominacjach z wyborami Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. Akademia doceniła w tym roku produkcje takie jak  "La La Land" (11 nominacji), "Zwierzęta Nocy" i "Nowy początek" (po 9 nominacji) oraz "Manchester by the Sea (6 nominacji).

O statuetkę powalczą m.in. Casey Affleck, Ryan Gosling, Andrew Garfield, Jake Gyllenhaal, Emma Stone, Amy Adams, Emily Blunt, Meryl Streep oraz Natalie Portman. Jak widzicie, to zestawienie to mocno pokrywa się z nominacjami, jakie już w grudniu ogłoszono do Złotych Globów. Podobnie rozłożą się e nominacje do Oscarów.

Ceremonia wręczenie BAFTA 2017 odbędzie się już dziś wieczorem, 12 lutego, w londyńskim Royal Albert Hall. Galę już po raz dwunasty poprowadzi aktor i komik Stephen Fry.

POLECAMY: ZŁOTE GLOBY 2017 „La La Land” ma aż 7 nominacji do nagrody!

Myślicie, że na dziś Wyspach ponownie będzie tryumfował musical „La La Land”?

Zobaczcie w naszej GALERII nominacje do BAFTA w najważniejszych kategoriach!