Wczoraj poznaliśmy laureatów Złotych Globów. Podczas ceremonii w Beverly Hills tryumfował musical „La La Land” z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach głównych. A kogo doceniła Brytyjska Akademia Filmowa? Dziś za dnia ogłoszono  nominacje do nagród BAFTA, czyli odpowiedników Oscarów na wyspach Wielkiej Brytanii. Kto zgarnął najwięcej nominacji?

ZOBACZ: ZŁOTE GLOBY 2017 Nagrody rozdane! "La La Land" zgarnął aż 7 statuetek!

Znamy już nominacje do nagród BAFTA 2017! Brytyjska akademia filmowa była w tym roku wyjątkowo zbieżna w swoich nominacjach z wyborami Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. Brytyjska Akademia Filmowa doceniła w tym roku produkcje takie jak  "La La Land" (11 nominacji), "Zwierzęta Nocy" i "Nowy początek" (po 9 nominacji) oraz "Manchester by the Sea (6 nominacji).

O statuetkę powalczą m.in. Casey Affleck, Ryan Gosling, Andrew Garfield, Jake Gyllenhaal, Emma Stone, Amy Adams, Emily Blunt, Meryl Streep oraz Natalie Portman. Jak widzicie, to zestawienie to mocno pokrywa się z nominacjami, jakie już w grudniu ogłoszono do Złotych Globów. Podobnie rozłożą się e nominacje do Oscarów.

Ceremonia wręczenie BAFTA 2017 odbędzie się 12 lutego w Royal Albert Hall. Galę już po raz dwunasty poprowadzi aktor i komik Stephen Fry.

POLECAMY: ZŁOTE GLOBY 2017 „La La Land” ma aż 7 nominacji do nagrody!

Myślicie, że na Wyspach ponownie będzie tryumfował musical „La La Land”?

Zobaczcie w naszej GALERII nominacje do BAFTA w najważniejszych kategoriach!