BARACK OBAMA Prezydent Stanów Zjednoczonych powraca do przeszłości

Udostępnij

Stany Zjednoczone świętują 40 rocznicę lądowania na księżycu, które miało miejsce 20 lipca 1969 roku. Amerykański prezydent odwołał się do swoich wspomnień z dzieciństwa gdy 20 lipca w Białym Domu oddawał hołd bohaterom tamtych wydarzeń: Neilowi Armstrongowi, Edwinowi “Buzzowi” Aldrinowi i Michaelowi Collinsowi.

BARACK OBAMA Prezydent Stanów Zjednoczonych powraca do przeszłości

“Niezwykle rzadko zdarza mi się odczuwać tak ogromną przyjemność, jak dziś, goszcząc ikony naszej historii,” powiedział głęboko poruszony Barack Obama do trzech astronautów. Neil Armstrong i Michael Collins, obaj 78-letni oraz 79-letni Buzz Aldrin również byli wzruszeni ceremonią. Podczas uroczystości w Waszyngtonie prezydent Obama porównał osiągnięcie astronautów do swojego ambitnego planu, aby w 2020 roku Stany Zjednoczone miały najwyższy na świecie odsetek obywateli z wyższym wykształceniem. “Miarą doskonałości w odkrywaniu nowego na zawsze pozostaną osiągnięcia załogi Apollo 11,” dodał prezydent. Następnie odniósł się do swojego dzieciństwa: “Jak większość z was wie, dorastałem na Hawajach. Do dziś pamiętam jak siedziałem na ramionach mojego dziadka, gdy kapsuła z astronautami spadała do Pacyfiku. Machaliśmy do nich, tak jakby mogli nas zobaczyć,” mówił prezydent.

"Pamiętam powiewające na wietrze amerykańskie flagi i słowa mojego dziadka, który powiedział mi, że misja Apollo to dowód na to, że Amerykanie są w stanie dokonać wszystkiego, co sobie postanowią,” powiedział Obama do astronautów. “Z okazji tej 40-tej rocznicy dziękujemy wam za to co zrobiliście. Jestem pewny, ze teraz, gdy wypowiadam te słowa, kolejne pokolenie dzieci spogląda w niebo i marzy o zostaniu waszymi następcami. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by spełnienie tych marzeń było możliwe,” zakończył prezydent.

Komentarze

Marcelina Zawadzka

Vero Moda - Sweter

Kup teraz

129.9 zł

Spódnica sp25

Kup teraz

89 zł

Carinii - Szpilki

Kup teraz

179.9 zł

Mango - Płaszcz Manuela

Kup teraz

199.9 zł