Gwiazda słynie ze swoich pełnych kształtów, które chętnie pokazuje. Przez wiele lat miała z tego powodu kompleksy, jednak teraz w pełni akceptuje swoją kobiecą sylwetkę. Aby jednak nie przekroczyć cienkiej granicy, stosuje kilka sprawdzonych tricków, które pomagają jej kontrolować wagę.

Dieta pod kontrolą

Beyoncé nie rusza się nigdzie bez swojego dietetyka, który pomaga jej przygotowywać niskokaloryczne posiłki. Nie oznacza to jednak, że gwiazda nie pozwala sobie czasem na małe przyjemności. Jednak nic za darmo. Jeśli skusi ją czekolada albo truskawkowy sernik (ulubiony deser Beyoncé), następnego dnia zawsze biega. Dodatkowo, aby spalić tłuszcz zgromadzony w organizmie w ciągu dnia, lubi robić co wieczór brzuszki. W sumie, robi ich 500.

Zawsze aktywna

Beyonce żyje niezwykle intensywnie i w ciągu dnia zużywa mnóstwo energii. Zdjęcia do teledysków, reklam, czy filmów, lekcje tańca, próby... była leaderka Destiny's Child ma wypełniony grafik co do minuty. Angażując się na 100% we wszystko, co robi, młoda diva w naturalny sposób spala tłuszcz. Dobry sposób na chudnięcie „przy okazji”! Gdy jednak musi przejść na dietę (w końcu bycie gwiazdą zobowiązuje) Beyoncé narzuca sobie ekstremalny rygor. Do roli Deeny w filmie "Dreamgirls" schudła 5 kilogramów, żywiąc się jedynie owocami, warzywami, rybami i płatkami zbożowymi. Ostry reżim, jednak nie tak drastyczny jak płynna dieta ..., którą również stosowała . Polega ona na żywieniu się przez kilka dni wyłącznie napojem złożonym z wody, syropu klonowego, soku z cytryny i pieprzu chilli.. to dopiero rarytas!

Piękno i prostota

Do pielęgnacji ciała ambasadorka L'Oreal używa głęboko złuszczającego żelu pod prysznic, oczyszczającej emulsji i preparatu nawilżającego z linii Purity Pure Zone tej francuskiej marki. Codzienny makijaż Beyoncé jest skromny i prosty: do swojej karmelowej karnacji używa różu w jasnoróżowym odcieniu, do tego tusz Lash Architect od L'Oreal i ulubiona szminka Dior Addict Rose Energy. Do włosów używa szamponu i intensywnie działającej odżywki. Wystarczy, aby świetnie wyglądać.