UCZUCIOWY TYGIEL

HANNA I TOMASZ LISOWIE On po 11 latach wrócił do TVP i prowadzi program „Tomasz Lis na żywo”. Ją oglądamy w „Wiadomościach”. Dla obojga przełomowy był 2007 rok. Kiedy on stracił prace w Polsacie, ona dla niego odeszła z „Wydarzeń”. „Nie mogłam inaczej postąpić, lojalność wobec człowieka, z którym dzieli sie życie, jest wartością fundamentalną” – tłumaczyła Hanna (wtedy jeszcze Smoktunowicz) „Gali” w październiku 2007 roku. Pobrali sie w tym samym miesiącu. 13 lat wcześniej Hanna była świadkiem na ślubie Lisa z Kinga Rusin.

ANGELINA JOLIE I BRAD PITT „Lara Croft – Tomb Rider” w 2001 roku kariera Angeliny Jolie nabrała tempa. W ciągu następnych lat seksowna specjalistka od kina akcji starannie dobierała kolejne scenariusze filmowe. A w przerwach między ujęciami polowała na interesujących mężczyzn. Jej największą zdobyczą jest oczywiście Brad Pitt, którego w 2005 roku odbiła Jennifer Aniston. „Stworzyliśmy udaną rodzinę i to jest dla mnie najważniejsze. Jeśli ktoś uważa mnie za zołzę, to trudno” – mówiła aktorka.

PRZEMYŚLANA KARIERA

PIOTR ADAMCZYK Na studiach grał Hamleta, potem Artura z Mrozka, a nawet Podstolinę z „Zemsty”. Miał szczęście do postaci wielkich Polaków. W 2002 roku wcielił sie w Chopina, a trzy lata później zagrał Karola Wojtyłę. „Miałem świadomość, że czeka mnie coś niezwykłego, choć byłem pełen obaw, czy sobie poradzę” – zwierzał sie „Gali”. Dziś Piotr jest „instytucja”: debiutuje jako producent filmowy.

JUSTIN TIMBERLAKE „Wszystko, za co sie zabieram, chce robić najlepiej” – Justin Timberlake mówił tak siedem lat temu. Wtedy był jeszcze członkiem boysbandu N’Sync. Krytycy przeczuwali, że ten przebojowy chłopak największy sukces ma jeszcze przed sobą. Nie pomylili sie! Po wydaniu w 2002 roku debiutanckiego albumu „Justified” świat oszalał na jego punkcie. Dzisiaj ma na koncie miliony sprzedanych płyt i duet z sama Madonna.

SEKSBOMBY Z SERIALU

EVA LONGORIA Nie wróżono jej kariery. „Kolejna ładna, lecz mało zdolna Latynoska” – pisali o Evie Longorii dziennikarze, gdy pojawiła sie w serialu „Gotowe na wszystko” w 2004 roku. Aktorka udowodniła, że nie ma zamiaru być gwiazdka jednego sezonu. Podpisała kontrakt z firma L’Oréal i rozważnie planowała przyszłość. W 2008 roku wystąpiła w kasowym filmie „Nawiedzona narzeczona”. „Widzicie, potrafię zagrać wszystko. Nie tylko Gabi Solis!” – mówi żartobliwie.

KATARZYNA CICHOPEK Siedem lat temu była początkującą aktorką, znaną jedynie z roli Kingi w serialu „M jak miłość”. W 2005 roku wygrała II edycję „Tańca z gwiazdami” i udowodniła, że grzeczna Kinga może być także seksowna Kasia. W programie spotkała też miłość – tancerza Marcina Hakiela. W październiku 2006 roku oboje gościli na okładce „Gali”. „Idą jak burza” – pisaliśmy. Dziś Kasia jest gospodynią „JOS” w Polsacie. W ubiegłym roku media okrzyknęły ją najseksowniejszą Polką.

KRÓLOWE EKRANÓW

SCARLETT JOHANSSON Kręciła reklamówki, potem wystąpiła w kilku małych produkcjach, aż w 2001 roku trafiła na plan filmu „Ghost World”, w którym zachwyciła krytyków. Prawdziwy zwrot w karierze Scarlett Johansson nastąpił jednak dwa lata później, gdy za role w „Miedzy słowami” Sophii Coppoli dostała prestiżową nagrodę BAFTA. Dzisiaj jej pozycji nie jest w stanie nic zagrozić. Nawet niepochlebne recenzje, jakie ukazały się na temat płyty „Anywhere I Lay My Head” wydanej w 2008 roku. Reżyserzy i tak chcą z nią pracować!

JOANNA BRODZIK Zanim wypłynęła na szerokie wody, grała epizody (jako brunetka!) – m.in. w „Ogniem i mieczem” – i niewielkie role w serialach „Graczykowie” czy „Klan”. Aż do 2002 roku. Wtedy w duecie z Pawłem Wilczakiem pojawiła sie w sitcomie „Kasia i Tomek”. „Nie jestem kobietą wyzwoloną, jestem kobietą wolną” – deklarowała w „Gali” w lutym 2003 roku. Dziś przed kultowa Magda M. nowe wyzwanie: życiowa rola mamy bliźniaków.

SPORTOWCY Z KLASĄ

DAVID BECKHAM W latach 90. ten piłkarz Manchesteru znany był jedynie fanom futbolu. Bohaterem kolorowych gazet stał sie dopiero w 1999 roku, po ślubie z jedną ze Spice Girls, Victoria Adams. Od tamtej pory oboje uznawani są za ikony popkultury. David, zamiast o boisku, myśli teraz o kontraktach reklamowych wartych miliony dolarów. Promował już Adidasa i Pepsi. Ma nawet własna linie perfum. Co będzie dalej?

ADAM MAŁYSZ Idolem stał sie niemal z dnia na dzień, zima 2001 roku. Nasz srebrny Adam – cieszyliśmy sie na olimpijskiej okładce w lutym 2002 roku. Jako pierwszy Polak wygrał Turniej Czterech Skoczni, został mistrzem świata i cztery razy zdobył Kryształowa Kule. Adam jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich sportowców i nadal zachwyca skromnością. Iza Małysz dla „Gali” w 2004 roku: „Pozornie Adam jest nieśmiałym chłopcem. W rzeczywistości jest twardym, zdecydowanym i przedsiębiorczym facetem. Wiedziałam, że to taki typ, który w życiu się nie zgubi. Ale nie wyobrażam sobie, żeby miał zrobić karierę polityczną. Niech lepiej skacze”.

OSOBOWOŚCI TELEWIZYJNE

 

NIGELLA LAWSON Kariera Nigelli Lawson zaczęła nabierać rozpędu w 2000 roku, gdy w brytyjskiej stacji Channel 4 pojawiły sie jej pierwsze programy kulinarne: „Nigella gryzie”, „Nigella ucztuje” czy „Nigella ekspresowo”. Dzisiaj jest autorka sześciu książek, prowadzi talk-show, a dzięki jej radom czytelniczki „Gali” przekonały sie, ze gotowanie to czysta przyjemność. W gronie fanów Angielki znaleźli sie m.in. George Bush i Tony Blair.

SZYMON MAJEWSKI Najśmieszniejszy człowiek w Polsce. Zaczynał w Radiu ZET, ale jako showman telewizyjny dał się poznać dopiero w „Wieczorze z Alicja”, gdzie miał kącik szalonego wynalazcy. Na własny rachunek pracuje od 2004 roku, czyli od momentu powstania programu „Mamy Cię!”. Teraz jest gospodarzem autorskiego talk-show w TVN, za co w ubiegłym roku dostał i Wiktora, i Telekamerę.

MISTRZYNIE PARKIETU

PARIS HILTON Na 21. urodzinach Paris Hilton w 2002 roku było dość spokojnie. Minęło sześć lat i córeczka tatusia zmieniła sie w najsłynniejsza balangowiczkę świata! Choć w 2003 roku wzięła udział w reality show „Proste życie”, a dwa lata później zagrała w filmie „Dom woskowych ciał”, i tak wszyscy wiedza, ze najlepiej wychodzi jej zabawa do białego rana.

EDYTA HERBUŚ „Nie czuje sie żadnym symbolem seksu” – zapewniała „Galę” w 2007 roku, kiedy uwodziła widzów najpierw „Tańca z gwiazdami”, potem „JOS”. „Edyta Herbuś kontratakuje” – donosiliśmy rok później, gdy dostała pierwszą dużą rolę w filmie.