BOŻE NARODZENIE W MAJU? Gdy do Cannes przyjeżdża Jim Carey wszystko jest możliwe!

Udostępnij

Na Croisette w poniedziałek była piękna pogoda: słońce, 25°C, ale w hotelu Carlton Intercontinental padał śnieg! Oto co potrafi zdziałać magia Disney’a. Ruszyła promocja nowej wersji słynnej „Opowieści wigilijnej” Charles’a Dickensa, tym razem na wesoło.

BOŻE NARODZENIE W MAJU? Gdy do Cannes przyjeżdża Jim Carey wszystko jest możliwe!

Premierę filmu zaplanowano na listopad 2009 roku, ale jak widać machina promocyjna już ruszyła…

Trójwymiarowy film wyprodukowało studio Disney. Reżyser Robert Zemeckis sięgnął po nowatorską technologię „motion capture” a w filmie wystąpili: Jim Carrey, Colin Firth i Gary Oldman.

Ekipa (niestety Gary Oldman nie mógł przyjechać do Cannes) zaprezentowała dziennikarzom… 12 minut filmu. Pokaz miał miejsce w hotelu Carlton, gdzie tradycyjnie odbywają się imprezy promocyjne amerykańskich gigantów przemysłu filmowego.

Disney pokazał, że potrafi zrobić imprezę z rozmachem. Rankiem policja zablokowała ulice dojazdowe do pałacu Carlton. Wkrótce usłyszeliśmy rżenie konia! Plotka głosiła, że Jim Carrey, który gra w filmie czarny charakter – Ebenerera Scrooge’a – przyjedzie karocą Rzeczywiście, ekipę filmu na zaśnieżony czerwony dywan przed hotelem Carlton przywiozła karoca ciągnięta przez dwa piękne czystej krwi rumaki.

Film opowiada znaną nam wszystkim historię starego skąpca, który myśli tylko o gromadzeniu majątku. W Wigilię Bożego Narodzenia ukazują mu się trzy duchy (w tych rolach również niewiarygodny Jim Carey!): duch obecnych Świąt, przeszłych Świąt i Świąt przyszłych. Po spotkaniu z nimi Scrooge staje się innym człowiekiem…

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł