Egzotyczne

Etniczne, plemienne, egzotyczne... Ten trend można było dostrzec u Christiana Diora, Louisa Vuitton, Junya Watanabe i u Gucci i jest on kontynuowany w projektach obuwia. Tamara Mellon, założycielka Jimmy Choo, zaprojektowała skórzane sandałki z czerwonymi wzorkami, nabijane licznymi ćwiekami i ozdobami z charakterystyczną, żółtą wyściółką wewnętrzną. Odrobina meksykańskich wpływów, to buty jak najbardziej na czasie tego lata! Jak tylko zrobi się cieplej, zobaczymy w nich niejedną gwiazdę!

Bauhaus

Lato 2009 to lekkie, rzeźbione sandałki. Magia na postumencie – ciężko sobie wyobrazić, by mogły być noszone na co dzień, ale na cocktail party – w zestawieniu ze zwiewną kolorową sukienką? Przywodzą na myśl Francuską Riwierę i sprawiają, że tylko czekasz na przyjście ciepłej wiosny!

Plemienne

Inspirowane sztuką plemienną, te sandały od Johna Galliano zaprojektowane dla domu mody Christian Dior są maksymalnym hitem tego sezonu. Baza z krokodylej skóry w kolorze kremowym będzie królować w miejskiej dżungli! 15-sto centymetrowe szpilki to statuetki z kości słoniowej. W takich butach szybko można osiągnąć status afrykańskiej królowej... miasta!

Żeglarskie

Niedawna paryska wystawa, zatytułowana „Żeglarze są modni” zainspirowała kreatorów do wprowadzenia wątków marynistycznych w modzie na lato 2009. Marynarskie ryciny, kotwice, łódki – takimi elementami w tym sezonie inspirują się: D&G, Hussein Chalayan, Tao, Comme des Garçons, Sonia Rykiel, Michael Kors, Emporio Armani... A także wielki kreator obuwia: Bruno Frisoni. Taki model jest naprawdę godny podziwu!

Kwadraciki

Zastawienie czarnego i białego koloru, to od zawsze wizytówka Chanel. W tegorocznej letniej kolekcji, kwadraty nie tylko pojawiają się w projektach garniturów, ale także i butów. Ten model bucików do kostki, z otwartymi palcami, wykonano z haftowanego tiulu i ozdobiono czarnymi kokardami. Czarno-biała wizytówka Chanel błyskotliwie zinterpretowana w tym sezonie przez Karla Lagerfelda. Takie piękne, takie modne, takie...Chanel.

Multikolor

To 12-sto centymetrowe szpilki w stylu „gejszy”, graficzne, w kolorach skontrastowanych z czarną podeszwą. Bardzo artystyczne! Marynarskie Kolekcja stworzona specjalnie na sezon letni 2009. To hołd złożony Coco Chanel. Paseczki, czerwone kotwice, czapka kapitańska... Domenico Dolce i Stefano Gabbana stworzyli perfekcyjny mix, specjalnie na letni rejs jachtem. Nic tylko włożyć je na spacer po porcie w Saint-Tropez!

Plecione

Intrygująco zabudowany obcas z białej skórki – to sandały zaprojektowane przez Stephanie Kélian. Skóra przeplatana srebrnymi paseczkami. Perfekcyjnie dopasują się do opalonej skóry będąc twoim najwyższym atutem w trakcie letniej przechadzki promenadą.