CANNES 2009 Thierry Frémeaux ogłosił listę filmów zakwalifikowanych do konkursu

Udostępnij

Z 1670 zgłoszonych filmów wybrano 52 z 32 krajów, które rywalizować będą podczas 62-go Festiwalu Filmowego w Cannes. W zeszły czwartek Gilles Jacob i Thierry Frémeaux ujawnili listę zakwalifikowanych filmów. Wśród nich są dzieła takich reżyserów jak Pedro Almodovar, Quentin Tarantino, Jacques Audiard, Alain Resnais, Jane Campion, Ken Loach i Johnny To.

CANNES 2009 Thierry Frémeaux ogłosił listę filmów zakwalifikowanych do konkursu

Festiwal rozpocznie się 13-go maja pokazem najnowszej produkcji wytwórni Pixar, zatytułowanej „Up”. Na zakończenie, 24 maja zaprezentowany zostanie film „Coco Chanel i Igor Stravinsky” w reżyserii Jana Kounena.

Wielu z nominowanych to stali bywalcy festiwalu w Cannes, jak Quentin Tarantino, zdobywca Złotej Palmy za „Pulp Fiction” w 1994 roku i przewodniczący jury w 2004 roku, który w tym roku jako jedyny amerykański reżyser rywalizuje o nagrodę ze swoim filmem „Bękarty wojny” (Inglorious Basterds). Tarantino towarzyszyć będą odtwórcy głównych ról w jego najnowszym filmie - Brad Pitt i Mélanie Laurent. Pedro Almodovar, nominowany za „Przerwane objęcia” (Los Abrazos rotos) pojawi się w towarzystwie swojej muzy Penelope Cruz.

Jane Campion pokaże swój najnowszy film „Bright Star”, opowiadający o życiu angielskiego poety Johna Keatsa, Ang Lee został doceniony za komedię „Taking Woodstock” a Brytyjczyk Ken zaprezentuje długo oczekiwany film o życiu legendarnego piłkarza Erica Cantony „Looking For Eric”. Wśród nominowanych są też Lars Von Trier z filmem „Antychryst” (Antichrist) oraz koreańczyk Park Chan-Wook z traktującym o wampirach obrazem „Bak-jwi”.

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł