Następne przesłuchanie w tej sprawie zaplanowano na 6. kwietnia. Jeżeli Chris zostanie skazany, grozi mu maksymalnie do czterech lat i ośmiu miesięcy za kratkami. Rihanna nie była obecna na rozprawie. Reprezentował ją adwokat Donald Etra, który na wyraźne polecenie gwiazdy nie zażądał dotkliwszej kary w postaci zakazu zbliżania się do poszkodowanej. Po wyjściu z biura komisarza, Etra wydał oficjalny komunikat. „Moja klientka ma się świetnie. Ma pewność, że jej prawa były respektowane na każdym etapie śledztwa. Świadomie nie zdecydowała się na zakaz zbliżania" - mówił.

Światło dzienne ujrzały także dokumenty zgromadzone w tej sprawie przez policję z Los Angeles. Wynika z nich, że awantura rozpoczęła się po tym jak Rihanna przeczytała esemesy z komórki Chrisa. „Było to wyznanie miłosne od obcej kobiety" - tak zapisali w aktach prowadzący śledztwo. Potem rozpętało się prawdziwe piekło. Piosenkarz próbował wypchnąć partnerkę z jadącego Lamborghini. Nie udało mu się, bo gwiazda miała zapięte pasy. Uderzył ją w twarz, a potem kilkakrotnie popchnął jej głowę na szybę. Kiedy Rihanna oszukała go, że dzwoni do asystentki, krzyknął, że właśnie zrobiła najgłupszą rzecz w życiu. „Zabiję cię" - kończył groźby. Bił ją w czasie jazdy, później zaczął dusić, aż straciła przytomność.

Rodzina Rihanny ma nadzieję, że Chris zostanie skazany na maksymalny wymiar kary. Pomimo wieści, że kochankowie wzięli ślub, wciąż nie wybaczyli jej partnerowi. „Powinien pójść za kraty. Zasłużył na to" - mówił jeden z jej wujków. Ojciec gwiazdy pytany o komentarz, przyznał, że żadna kara nie będzie adekwatna do tego co zrobił. „Nie wiem jak zareagować na to wszystko. Chris jest bardzo utalentowanym chłopakiem, ale jeszcze niedojrzałym. Wyrok nie będzie sprawiedliwy, bo on nigdy nie poczuje tego bólu, który jej sprawił" - mówił.