Już pierwsze spojrzenie na czerwony dywan zapewniło nam wiele emocji. Tuż przed 19:00 w blasku fleszy zaczęły pojawiać się pierwsze gwiazdy kina. Olśniewająca Isabelle Huppert pojawiła się w gronie członków jury, którzy 24 maja wręczą Złotą Palmę. Festiwal jeszcze na dobre się nie zaczął, a już Isabelle otrzymała od nich przydomek „Madame President” („Pani Prezydent”),choć sama woli, by zwracać się do niej po imieniu. Obok niej Panie: Asia Argento, Robin Wright Penn i Sharmila Tagore oraz panowie: Nuri Bilge Ceylan i Lee Chang Dong. Elizabeth Banks i Aishwarya Rai z honorem reprezentowały L'Oreal na czerwonym dywanie Cannes, pozując do zdjęć fotoreporterom. Henri Chapier pojawił się w towarzystwie francuskiego projektanta mody Jean-Claude Jitrois’a oraz muzy Sarah Marshall, a znany dziennikarz Patrick Chêne z żoną.

Wszystkie zgromadzone sławy udały się na pokaz otwierający 62. Festiwal Filmowy w Cannes. Po raz pierwszy w historii zdecydowano się by była to animacja – najnowsze „dziecko” wytwórni Pixar „Odlot”.

Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonał Charles Aznavour (piosenkarz francuski, który w wersji francuskiej filmu podkłada głos bohatera pixarowskiej kreskówki), wraz z delikatną Hafsią Herz, laureatką zeszłorocznego Cezara za rolę w filmie „La Graine et le Mulet” („Tajemnica ziarna”). Dopełnieniem wieczoru był występ brytyjskiego piosenkarza Briana Ferry, który wykonał utwór „She” należący do repertuaru Aznavoura.

"Będziemy oglądać filmy, które zostaną zapamiętane, które często opowiadają o rzeczach i ludziach złych. Ale nazywając zło po imieniu twórcy filmowi mówią nam kim jesteśmy i dokąd nas to może zaprowadzić” powiedziała poruszona Isabelle Huppert.

Z pewnością są rzeczy, które do tej pory nie miały miejsca w Cannes – niektóre hotele maja puste pokoje, Vanity Fair odwołała swoją tradycyjną imprezę. Ale sam program jest atrakcyjny i już sama noc otwarcia obiecuje nam wielce ekscytujący festiwal…