Diane Kruger to aktorka i ikona mody. Dorastała w Niemczech, by następnie przeprowadzić się do Londynu i rozpocząć naukę w Królewskiej Akademii Baletowej (Royal Balet). W wieku 16 lat doznał kontuzji kolana, która zakończyła jej marzenia o zostaniu primabaleriną. Diane rozpoczęła więc karierę modelki, którą jednak szybko porzuciła na rzecz teatru. Za namową Luca Bensona zapisała się na lekcje aktorstwa w Paryżu. Wkrótce została zauważona i otrzymała pierwszą rolę w filmie „Mon Idole” (Mój idol), wyreżyserowanym przez jej ówczesnego męża Guillaume’a Canet.

Przełomowym momentem w jej karierze był udział w hollywoodzkiej superprodukcji „Troja” z udziałem takich sław jak Brad Pitt, Orlando Bloom i Eric Bana, w której zagrała Helenę. Pięć lat i piętnaście filmów później Diane Kruger i Brad Pitt znów spotkali się na planie. „Bękarty wojny” to pierwszy, ale zapewne nie ostatni film Tarantino z udziałem pięknej Diane.

Nienaganny wygląd, prawdziwe wyczucie elegancji – dzięki tym cechom Diane Kruger należy do najbardziej stylowych gwiazd na świecie. Jej styl? Aktorka wybiera neutralne kolory: beż, biel i czerń, które czasem rozświetla odpowiednio dobraną biżuterią. Ulubione elementy garderoby? Klasyka, która nigdy ni wychodzi z mody: mała czarna i pudełkowa torebka od Chanel, trencz Burberry. Jej cecha charakterystyczna? Wstążki, które wiąże na kokardę wokół talii lub tuż pod biustem w stylu empire. Ulubieni projektanci? Chanel, Valentino, Marchesa, Alberta Ferretti. Jest tak modna, że mieliśmy problem z wyborem kreacji do zaprezentowani! Skupiliśmy się więc na jej ostatnich stylizacjach w Cannes. Zobaczcie sami, na czym polega wyjątkowy styl Diane Kruger.