Przy okazji każdego wielkiego wydarzenia – dobre przygotowanie oznacza znalezienie właściwego stroju, najmodniejszych dodatków, wykonanie oszałamiającej fryzury i oczywiście właściwego makijażu. We wtorkowy wieczór gościliśmy w Hotelu Majestic, gdzie swoją tymczasową siedzibę na czas festiwalu otworzył Dior.

Na siódmym piętrze tego prestiżowego hotelu ośmiu artystów make-upistów oraz troje fryzjerów codziennie pozostaje do dyspozycji każdej gwiazdy, która pragnie właściwej stylizacji. Od 2002 roku Dior asystuje aktorkom przybywającym do Cannes z całego świata po to, by pojawić się w samym centrum wydarzeń. Eva Green, Diane Kruger i oczywiście Monica Bellucci są muzami Diora, ale tak naprawdę w czasie festiwalu każda gwiazda jest mile widziana w tym wyjątkowym centrum piękności.

Jak to się odbywa? Każda z gwiazd otrzymuje zaproszenie do swojego pokoju hotelowego – jeśli na przykład zatrzymała się w hotelu Majestic – dostaje ofertę usług manicure & pedicure, masaży, kosmetyczki i oczywiście makijażu. Salony piękności prowadzą pełen zakres potrzebnych zabiegów. To już tylko od samej gwiazdy zależy, czy dokona rezerwacji! Najczęściej wizyta odbywa się w pokoju hotelowym – makijażysta pojawia się tam, aby odpowiednio dobrać kolorystykę i rodzaj użytych kosmetyków do wcześniej przygotowanej kreacji. Nie ma jakiegoś jednego ustalonego trendu – te kobiety zwykle dokładnie wiedzą, czego chcą. Ale czas biegnie szybko więc wokół damy pojawia się grupa specjalistów, która sprawa, że wszystko wygląda perfekcyjnie: makijaż, fryzura, suknia Haute Couture, dodatki. I w ten oto sposób gwiazda jest gotowa, żeby błyszczeć!

W tym roku mogliśmy podziwiać na festiwalowych schodach w kreacjach Dior: chińską aktorkę Zhuo Tan, rosyjską modelkę i aktorkę Anę Sherbininę czy Dunkę Noomie Rapace.