Smutny koniec obwieścił rzecznik aktorki: „Mogę tylko potwierdzić, że się rozstali. Więcej komentarzy w tej sprawie nie będzie” – napisał w notce prasowej przesłanej magazynowi „Us Weekly”. I rzeczywiście. Nie odpowiedział już na kolejne e-maile i telefony z pytaniem: „Dlaczego?”. Drew Barrymore i Justin Long w sierpniu świętowaliby swoją pierwszą rocznicę. Poznali się na planie filmu „Nie zależy mu na tobie”. Komedia romantyczna już na początku produkcji wzbudzała wielkie zainteresowanie mediów. W obsadzie znalazły się największe gwiazdy Hollywood – Jennifer Aniston, Ben Affleck, Scarlett Johansson i Jennifer Connelly. Jednak to nie oni zdominowali pierwsze strony kolorowych magazynów. Wszyscy śledzili rodzący się romans Drew i Justina.

DEMONY PRZESZŁOŚCI

Aktorka żartowała kiedyś, że szczęście w miłości ma tylko w filmach. „Wszystkie moje postaci znajdują swoją połówkę. Chodzą na randki, z których coś wynika. Świetnie się bawią. A ja tylko niepotrzebnie tracę czas” – śmiała się. Każdy jej kolejny związek był bacznie obserwowany przez media. W końcu życie Drew od dzieciństwa dostarczało wielu gorących tematów. Dość szybko, nawet jak na standardy świata show-biznesu, poznała uroki „dorosłego życia”. Po sukcesie filmu „E.T.” stała się gwiazdą. Miała wtedy sześć lat. Kilkanaście miesięcy później regularnie bawiła się w nowojorskim klubie Studio 54. W wieku dziewięciu lat piła alkohol. Później było jeszcze gorzej. Jako nastolatka paliła marihuanę i zażywała kokainę. Przed 13. urodzinami po raz pierwszy odwiedziła klinikę odwykową. Dojrzewanie opisała w autobiografii „Mała zagubiona dziewczynka”, którą wydała w 1990 roku. „Drew na pewno dorosła. Ale czy dojrzała?” – pytał jeszcze niedawno magazyn „People”.

WIELKIE MIŁOŚCI

„Każdy kolejny facet był tym jedynym – opowiadała znajoma aktorki. – Drew ślepo wchodziła w każdy związek. Kompletnie nie słuchała swojego instynktu i naszych rad”. W wieku 19 lat wyszła za mąż za Walijczyka Jeremy’ego Thomasa, właściciela pubu. Małżeństwo przetrwało niecałe dwa miesiące. Z komikiem Tomem Greenem połączyło ją podobne poczucie humoru. Aktorka mówiła, że nawet kiedy się kłócą, nie może powstrzymać łez ze śmiechu. Tak było przynajmniej przez półtora roku. Później, kiedy Tom złożył pozew o rozwód, płakała już naprawdę. Za namową Cameron Diaz, którą poznała na planie „Aniołków Charliego”, Drew zaczęła się bawić. Jednak nie tak jak kilkanaście lat wcześniej. „Cameron poradziła jej, żeby się otworzyła na życie. Nie każdy facet, którego poznaje, musi zostać jej mężem. Czasem warto się z kimś zaprzyjaźnić” – mówiła ich wspólna znajoma. Perkusistę Fabrizia Morettiego poznała w 2002 roku po koncercie grupy Strokes. Mimo że bardzo szybko zaczęli być razem, aktorka wzięła sobie do serca rady przyjaciółki. Nie namawiała na ślub, nie pospieszała go z żadnymi deklaracjami. Po prostu byli dla siebie. Przez pięć długich lat. Później Drew, która nagle zerwała z Fabriziem, przyznała, że był to najdłuższy związek w jej życiu. Przyczyną rozstania był „konflikt interesów”. Rockman miał dość życia w Hollywood, a aktorka nie mogła sobie pozwolić na przeprowadzkę. Na szczęście kilka miesięcy później na jej drodze pojawił się Justin.

KOLEJNE ROZCZAROWANIE

To on miał być tym jedynym. Jako pierwszy sprawił, że Drew publicznie wyznała swoje uczucia. Jeszcze w marcu na kanapie u Oprah Winfrey mówiła, że z miłości aż boli ją klatka piersiowa. Justin zrewanżował się stwierdzeniem, że Drew jest najbardziej niesamowitą kobietą, jaką spotkał w życiu. Znajomi narzekali nawet, że aktorka całkowicie straciła kontakt z rzeczywistością. Razem z rodziną aktora spędzili Święto Dziękczynienia. Później Justin w programie MTV „TRL” wystąpił w czerwonym swetrze z wyszytą literą „J”, który zrobiła dla niego ukochana. „Byli o krok od zaręczyn. Wielka miłość, wspólne plany na przyszłość” – pisał „People”. Co sprawiło, że nie są już razem? Według najbliższych, Drew wciąż nie umie oddzielić filmowej fikcji od prawdziwego życia. Nie ma problemu z podejmowaniem decyzji zawodowych, jednak wciąż jest małą zagubioną dziewczynką. Może czeka na właściwy scenariusz?