Fani mody, którzy odwiedzają stronę www.fashion.about.com, nie mieli problemów z wyborem zwyciężczyń konkursu. Ponad 60 proc. wszystkich oddanych głosów na najlepiej ubraną matkę i córkę show-biznesu uzyskały Anna Wintour i Bee Shaffer. Wyniki ogłoszono 11 maja. Akurat w ten dzień amerykańskie matki obchodziły swoje święto. W USA nie ma ono stałej daty. Wypada w każdą drugą niedzielę maja.

Wintour i Bee (naprawdę nazywa się Katherine) od początku były faworytkami. Czy może być lepsza nauczycielka stylu niż naczelna amerykańskiego „Vogue’a”? Kilkanaście miesięcy temu Anna pomogła też córce znaleźć pierwszą poważną pracę. 21-letnia studentka została dziennikarką magazynu... „Teen Vogue”.

Szóste miejsce w zestawieniu przypadło Demi Moore i Rumer Willis. Mimo że aktorki nie miały nawet szans na podium, to ich nazwiska wzbudziły najwięcej emocji. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, która z córek Demi zajmie wyższą pozycję. Ostatecznie Tallulah Belle Willis przegrała rywalizację, zajmując siódme miejsce.

Jednak Dzień Matki to nie tylko rankingi modowe. Kate Hudson przyznała, że w jej rodzinie ten dzień traktowany jest jak prawdziwe święto. „Razem z bratem zawsze przyjeżdżamy do mamy. Przywozimy prezenty i cieszymy się sobą” – mówiła. W tym roku Goldie Hawn dostała od Kate specjalny podarunek. Cały dzień spędziły na zabiegach w luksusowym spa w Miami. Podobnie bawiły się
Susan Sarandon i jej 23-letnia córka Eva. Zaczęły niedzielę od przejażdżki rowerowej, a potem skorzystały z usług tajskiego salonu masażu. Tylko Meryl Streep wyłamała się ze „zdrowego” świętowania. Razem z czworgiem dzieci urządzili wielką ucztę w ogrodzie. „Było wszystko. Miliony kalorii i mnóstwo radości” – śmiała się aktorka. Popieramy!