Oni są wielcy! Zdobyli medale, przełamali tematy tabu, podbili serca milionów i dowiedli swojej odwagi. O geniuszu jednego z nich przekonaliśmy się dopiero po jego śmierci. Ale i tak jest zwycięzcą... Oni są wielcy!

BARACK OBAMA To był szczęśliwy rok dla lidera demokratów. Barack Obama został pierwszym czarnoskórym prezydentem USA. Swoje głosy oddawali na niego nie tylko zwyczajni obywatele. W obozie jego zwolenników znalazły się też gwiazdy Hollywood.

HEATH LEDGER Kochały go nie tylko kobiety na całym świecie. Jego talentem zachwycali się również najlepsi reżyserzy. Heath Ledger odszedł w styczniu, ale wciąż pozostaje w pamięci fanów i krytyków. Ma duże szanse na Oscara za rolę Jokera w „Mrocznym rycerzu”.

TOMASZ MAJEWSKI Kulomiot o gołębim sercu. Ma 204 cm wzrostu, a jego ukochana, Ania, tylko 176 cm. Na letnich igrzyskach w Pekinie jako pierwszy zdobył dla Polski medal. I to od razu złoty. Majewski przełamał wtedy naszą złą passę. Dopiero po jego zwycięstwie zaczęliśmy się złocić, srebrzyć i brązowić.

KSIĄŻĘ HARRY Na początku tego roku młody Windsor wyjechał na wojnę do Afganistanu. Przez ponad 10 tygodni przebywał w prowincji Helmand. Niestety, musiał wrócić do domu po tym, jak media nieopatrznie podały, gdzie stacjonuje.

Niespodzianki miłosne Ten rok obfitował w wiele sercowych uniesień. Zdarzały się też spektakularne i dramatyczne rozstania. Jednak patrząc na wszystkie miłosne perypetie naszych bohaterów, widać, że Amor miał pełne ręce roboty... się nazywa kochać do szaleństwa.

ANNE HATHAWAY Z Raffaello Follierim spotykała się prawie pięć lat. Wielokrotnie podkreślała, jak bardzo kocha przystojnego filantropa. Planowali nawet ślub. W czerwcu okazało się jednak, że interesy jej ukochanego nie były uczciwe. Za oszustwa sąd skazał go na 4,5 roku więzienia.

JOANNA BRODZIK Ten rok przyniósł jej podwójne szczęście. Od lipca aktorka kocha nie jednego, ale trzech mężczyzn. Latem artystka urodziła bliźniaki, Janka i Franka. Joannę i jej życiowego partnera, aktora Pawła Wilczaka rodzicielstwo pochłonęło bez reszty. Miejmy nadzieję, że w 2009 roku, kiedy chłopcy podrosną, rodziców znowu zobaczymy na ekranie.

MAŁGORZATA POTOCKA I JAN NOWICKI Na łamach październikowej „Gali” zdradzili, że są w sobie zakochani i zamierzają się pobrać. Jan Nowicki spotkał Małgorzatę Potocką 30 lat temu we Włoszech. Dla niej zrezygnował wtedy z audiencji u papieża. To się nazywa kochać do szaleństwa.

IZA MIKO I MACIEJ ZAKOŚCIELNY Byli parą jak z obrazka. Mieli wszystko – sławę, urodę i pieniądze. Zabrakło jednak najważniejszego – miłości. Rozstali się w sierpniu, ku zaskoczeniu całej Polski. Od tamtego czasu Miko podbija Hollywood, a o Maćku słyszymy coraz rzadziej. Wciąż leczy rany?

CARLA BRUNI I NICOLAS SARKOZY Kiedy prezydent Francji zaczął spotykać się z piosenkarką, od razu stali się najgorętszą parą sezonu. Nie było dnia, żeby media nie pisały o nich. Spekulowano, że dla Carli ten związek to tylko próba zwrócenia na siebie uwagi. Zakochani udowodnili jednak, że łączy ich prawdziwa miłość. W lutym wzięli ślub.

 AGATA PASKUDZKA I PIOTR RUBIK Ich ślub był najbardziej strzeżony w polskim show-biznesie. W dniu uroczystości, 21 czerwca, wrocławski kościół, w którym się pobrali, został zamknięty i był pilnowany przez ochroniarzy. Do środka wpuszczono tylko gości z zaproszeniami, a państwa młodych wprowadzono do świątyni ukrytych pod wielkimi białymi parasolami. Wścibscy paparazzi robili wszystko, żeby sfotografować tę uroczystość. Wdrapywali się na mur kościelny lub próbowali wtopić się w tłum. Jak widać, opłaciło im się...