„W ciągu minionego roku bardzo dużo pracowała. Teraz nadszedł czas, żeby trochę się wyciszyła, znalazła siebie w tej bieganinie. Pewne sprawy w jej życiu wymagają kontroli. Mimo, że nie są to poważne problemy nie obejdzie się bez wsparcia odpowiednich osób".

Eva wybrała ośrodek Cirque Lodge w Utah, w którym przez dwa miesiące z uzależnienia od alkoholu i narkotyków leczyła się Lindsay Lohan. Do tej pory gwiazda skarżyła się tylko na jeden nałóg. „Namiętnie obgryzam paznokcie. Kolejne lata przysięgałam sobie, że z tym skończę. Próbowałam specjalnych lakierów, różnych domowych sposobów, nawet zapisałam się na medytację i leczenie poprzez hipnozę. Nic nie przyniosło rezultatu" - narzekała kilkanaście miesięcy temu. Jednak w tej sytuacji nie chodzi raczej o estetyczne dłonie.

Podczas zdjęć do filmu „Królowie nocy" Eva przyznała, że miała duży kłopot z odegraniem scen miłosnych. „Wstydziłam się bardzo. To nienaturalne żeby odegrać tak intymne uczucia przed setką osób na planie. Dopiero kiedy mój filmowy partner Joaquin Phoenix i reżyser James Gray przynosili mi solidnego drinka mogłam się rozluźnić" - mówiła podczas festiwalu w Cannes. Wtedy nikt nie wziął na poważnie tej wypowiedzi. Dziennikarze przypomnieli ją sobie, kiedy Eva ogłosiła, że musi pojechać do kliniki w Utah. Zaczęto spekulować czy rzeczywiście jej problemem jest uzależnienie od alkoholu. Niektórzy bardziej odważni wysnuli teorię, że aktorkę do leczenia skłoniła tragiczna śmierć Heatha Ledgera. „Nie radził sobie bez silnych środków. Zresztą w Hollywood mało kto może się bez nich obejść. Odpowiedzialność za wyniki oglądalności filmów wartych setki milionów dolarów, paparazzi czekający za każdym rogiem, oraz brak prywatności. To szara rzeczywistość gwiazd" - tłumaczył felietonista kolumny towarzyskiej PageSix. W dalszej części przekonuje, że w ciągu najbliższych tygodni takich tajemniczych wyjazdów do klinik na terenie całej Ameryki może być znacznie więcej. Kto następny? Jakub Biskupski