Będąc dzieckiem marzyłaś o lataniu? Teraz twoje pragnienia mogą się spełnić! Reebok we współpracy ze słynną grupą akrobatyczną Cirque du Soleil przygotował dla kobiet nowatorskie zajęcia Jukari Fit to Fly. Nazwa „Jukari” pochodzi z języka egzotycznego plemienia i oznacza zabawę. Bo nowe ćwiczenia łączą właśnie trening z dobrą zabawą. Na specjalnym zestawie urządzeń FlySet wykonuje się specjalne wymachy w powietrzu, podczas których mięśnie całego ciała napinają się i rozciągają. Jukari Fit to Fly jest nie tylko zabawą, ale też trwającym godzinę ćwiczeniem, które wykorzystuje trening cardio, rozciągający, balansujący i ogólny. Instruktorzy prowadzą grupę złożoną z maks. 12 osób, używając przyrządu FlySet przymocowanego do sufitu sali gimnastycznej. Pomaga tak napinać i rozciągać mięśnie, aby w czasie ćwiczenia powstało wrażenie lotu. Sale dostosowane do treningu Jukari Fit to Fly znajdą się w najlepszych siłowniach w 12 miastach świata, m.in. w Hongkongu, Londynie i Los Angeles oraz... w Krakowie! Chodzi o klub Pure Fitness (www.purepoland.com). Szczegóły na www.reebok.com.

Trening w biurze

Pierwsze w Polsce Holmes Place Wellness Studio mieści się w budynku Warsaw Trade Tower przy ul. Chłodnej w Warszawie, gdzie na 43 piętrach swoją siedzibę ma ok. 20 firm i pracuje ok. 3500 osób. Studio jest jednak dostępne dla wszystkich. Można tu się odstresować, odchudzić i poprawić formę. Na miejscu jest m.in. Power Plate – 20 minut dziennie, 3 razy w tygodniu na tym wibrującym urządzeniu pozwala zgubić zbędne kilogramy, ujędrnić ciało i rozluźnić się. Można też skorzystać z masażu na specjalnym krześle masującym, które usuwa napięcia mięśni wywołane stresem. W studiu dostępne są też konsultacje z dietetykiem, podczas których ustala się prawidłową, indywidualną dietę na każdy dzień. Na miejscu są również do kupienia profesjonalne kosmetyki Thalgo do pielęgnacji twarzy i ciała, stosowane w gabinetach kosmetycznych i spa. Przytulny wystrój Wellness Studio ma się kojarzyć z odpoczynkiem i relaksem. Więcej na: www.wellness-studio.pl.

Biegnij siostro, biegnij!

1 marca wystartowała ogólnoświatowa rywalizacja w bieganiu Nike+ Ona czy On. Do zwycięstwa nad mężczyznami poprowadzi na świecie Eva Longoria, a w Polsce Matylda Damięcka – po drugiej stronie barykady staną zaś Tony Parker, mąż Evy, oraz Mateusz Damięcki – brat Matyldy. U boku Matyldy i Mateusza pojawią się też profesjonalni sportowcy: biegaczka Sylwia Ejdys i płotkarz Artur Noga. Co zrobić, aby wziąć udział w tej rywalizacji? Trzeba być użytkownikiem systemu Nike+ i zarejestrować się na stronie www.nikeplus.com. Jeśli nim nie jesteś, możesz wziąć udział w warszawskim biegu Nike+ Ona czy On, który odbędzie się 19 kwietnia w parku Skaryszewskim w Warszawie. Informacje na: www.sciezkibiegowe.pl. Można też wesprzeć kobiecą drużynę poprzez portal nasza-klasa.pl, dodając na swoim profilu do znajomych konto „Nike+ Ona”.

Joga z gwiazdą

Wiemy, gdzie trenuje ją Weronika Marczuk- Pazura. To nowy, ekskluzywny klub fitness i spa Tuan otwarty niedawno w Piasecznie pod Warszawą. Tenis ziemny, squash, fitness, siłownia, basen z saunami – suchą i parową, oraz jacuzzi, taniec, joga – każdy znajdzie tutaj zajęcie dla siebie. Po wysiłku na treningu można zrelaksować się podczas masażu lub dodatkowo ujędrnić i wyszczuplić ciało zabiegami w dziennym spa. Zapisy, grafik zajęć i cennik (do wyboru sześć kart klubowych) na www.tuan.pl.