FRYDERYKI Prosto z fabryki

Udostępnij

Ania Dąbrowska i Maria Peszek są faworytkami tegorocznej gali rozdania polskich nagród muzycznych za rok 2008. Wszystko rozstrzygnie się 20 kwietnia.

FRYDERYKI Prosto z fabryki

Po 5 nominacji zdobyli: rockowy zespół Coma, doceniony za ubiegłoroczną płytę „Hipertrofia”, a także hiperaktywny Wojciech Waglewski, wyróżniony za pracę aż nad trzema projektami. Do Fryderyka dla albumu zagranicznego kandydują AC/DC, Erykah Badu, Coldplay, Metallica i Kings of Leon. „Przyznana zostanie także nagroda Złotego Fryderyka – za całokształt osiągnięć artystycznych. W tym roku uhonorowano Henryka Mikołaja Góreckiego, Krzysztofa Pendereckiego, Zbigniewa Namysłowskiego i Jerzego Połomskiego” – mówi Stanisław Trzciński z grupy STX Jamboree, która wspólnie ze ZPAV jest organizatorem gali. Transmisja 20 kwietnia od 20.20 w TVP 1.

Trzeci raz Fryderyki zostaną wręczone w klubie Fabryka Trzciny na warszawskiej Pradze i w pobliskiej Bazylice oo. Salezjanów (muzyka klasyczna i jazz). Największe szanse na statuetki ma Ania Dąbrowska – 8 nominacji! Po 7 nominacji otrzymali Maria Peszek i Czesław Śpiewa (projekt Czesława Mozila).

Wydaje się, że najważniejsze nagrody podzielą między siebie wokalistki – obie powalczą w kategoriach piosenka roku (o zwycięstwie w SMS-owym głosowaniu zdecydują widzowie) i produkcja muzyczna roku. Będą też rywalizować o laur dla najlepszej wokalistki i teledysku. Czesław jest faworytem wśród ubiegłorocznych debiutantów. Przy okazji może też zostać wokalistą roku, choć konkurencja jest mocna: Maleńczuk, Cugowski, Kupicha i Rogucki.

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł