PROSTO

Ultrakobieca klasyka w nowoczesnej wersji. Jeśli twoje włosy są z natury proste, ułożenie ich nie zajmie ci zbyt wiele czasu. Po umyciu wystarczy je wymodelować, susząc kolejne pasma na grubej szczotce, lub czesać podczas suszenia głową w dół – to nieco uniesie je u nasady i sprawi, że nie będą wyglądać jak przyklejone do głowy. Jeśli zaś twoja fryzura ma tendencję do falowania i kręcenia się, zwłaszcza pod wpływem wilgoci, możesz użyć prostownicy – latem jednak staraj się ograniczyć długość tego zabiegu, aby nie zniszczyć włosów uwrażliwionych po słońcu. Fryzjerzy zalecają, zwłaszcza o tej porze roku, dodatkowe stosowanie produktów chroniących włosy przed wysoką temperaturą (np. sprayu Fekkai, który zawiera również filtry UV). Fryzura jest już właściwie gotowa: możesz zrobić przedziałek pośrodku (propozycja Iceberg) lub zaczesać grzywkę do góry i związać gumką lub przypiąć spinką (Kenzo). To dobry pomysł zwłaszcza na upalne dni, kiedy grzywka lubi przylepiać się do czoła. Przy prostym uczesaniu ważny jest piękny odcień i połysk włosów, dlatego na koniec spryskaj je nabłyszczającym sprayem podkreślającym kolor (np. Matrix).

W KUCYK

Dziewczęcy i superwygodny! W tym sezonie nosimy go dość wysoko, jak modelki na pokazach Miss Bikini, Gottex czy Tibi. Zalety: ładnie odsłania opalone ramiona i optycznie wydłuża szyję. Bardzo modny jest koński ogon z natapirowaną górą (patrz pokazy Blugirl i Paul & Joe, czytaj też na stronie obok). Na wakacjach wybierz jego swobodną, lekko potarganą wersję i zwiąż włosy np. kolorową apaszką. Koński ogon to już nie tylko typowo sportowa fryzura – ostatnio wkroczył na salony, więc możesz z powodzeniem zrobić go na wieczorną imprezę. Na wyjście idealnie pasują włosy gładko zaczesane nad czołem. Użyj do tego specjalnego kosmetyku, który zapobiega ich puszeniu się oraz nadaje im połysk (polecamy profesjonalne produkty do stylizacji z salonów fryzjerskich – dodatkowo pielęgnują włosy i chronią je przed słońcem).

SEXY XXL

Tapirujemy! Najmodniejsze fryzury tego lata są uniesione i jakby napompowane. Ale uwaga, w nowoczesny sposób, tzn. bez układania włosów w gładki, sztywny hełm. Tapir 2008 jest rockowo-romantyczny, jak u modelek na pokazach m.in. Tuleh i Cavalli. Eksperymentujemy przy różnych fryzurach: od włosów rozpuszczonych po koki i kucyki. Potrzebujesz cienkiego, gęstego grzebyka, najlepiej ze szpikulcem, który pomaga oddzielać kolejne pasma podczas ich stroszenia, oraz utrwalającego lakieru. Dobra wiadomość dla właścicielek cienkich włosów: taka metoda pozwala niesamowicie optycznie zwiększyć ich objętość. Jak to zrobić? Przeczesuj energicznie po kilka razy kolejne pasma o szerokości ok. 5 cm od końca do nasady włosów. Delikatnie wygładź fryzurę na samej powierzchni grzebieniem i spryskaj ją lakierem. Jeśli robisz kucyk, natapiruj tylko kilka pasm na czubku głowy, aby nadać jej ładny kształt.