PLAC TRZECH KRZYŻY
SZPARKA, SZPULKA, SZPILKA, 6/12
Żurawia od śniadania do wieczora. Pl. Trzech Krzyży – od obiadu do rana. W 6/12 Rafał Bryndal (pracujący nieopodal w Radiu ZET) ma swój stolik i dzień zaczyna od szklanki spiruliny. Michał Żebrowski woli espresso w Szpulce, a Kuba Wojewódzki na ogół tak się spieszy do Szparki, że nie korzysta z przejścia dla pieszych. To miejsce lubią obiektywy. Nawet kościół św. Aleksandra, stojący pośrodku placu, zagrał w serialu – kręcono tu scenę ślubu Magdy M.

NA BURAKOWSKIEJ Z DALA OD ZGIEŁKU
WINE SHOP MIELŻYŃSKI
Jedyny lokal w stolicy, gdzie stolik trzeba rezerwować z kilkudniowym wyprzedzeniem. Nie dotyczy to baru i ogródka, tam, zwłaszcza w weekendy, kłębi się tłum, a w nim takie gwiazdy, jak Katarzyna Figura, Anna Mucha czy Szymon Majewski.

NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU
PRZEKĄSKI ZAKĄSKI
5 minut spacerem od placu Zamkowego i Ogrodu Saskiego, 10 minut od Pałacu Kultury. Najpewniejsze z miejsc, bo działa całą dobę. Nie ma chyba gwiazdy, która prędzej (czyli ok. 23.00) czy później (ok. czwartej nad ranem – najlepsza zabawa!) nie trafiłaby do tej knajpki vis-à-vis hotelu Bristol. Kiedyś wszystko (zimne wódki i świetne zakąski) było po 1 euro (lub 4 zł). Teraz cena zakąsek skoczyła do 8 zł (alkohol bez zmian – 4 zł), ale też warto.

PLAC ZBAWICIELA
IZUMI SUSHI, CAFE KARMA, W BIEGU CAFÉ, PLAN B
Plac, znany z filmu Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze, ma również swoje weselsze wcielenie. Izumi Sushi – tu zaczynają weekendowe wędrówki gwiazdy i gwiazdeczki. Następnie przenoszą się do pobliskiej Cafe Karma (latem do ogródka), W Biegu Café lub bardziej alternatywnego Planu B. Jeśli wybierzesz plac Zbawiciela, masz szansę spotkać aktorską śmietankę: Borysa Szyca, Beatę Tyszkiewicz, Magdę Cielecką, Andrzeja Zielińskiego, Andrzeja Pieczyńskiego, a także Kubę Wesołowskiego, wokalistkę Gabę Kulkę i mieszkającą po sąsiedzku Darię Widawską.

W ŚWIETNEJ FORMIE
HOLMES PLACE W HOTELU HILTON
Tu gwiazdy rzeźbią ciało, przeważnie pod okiem osobistego trenera. Lista nie ma końca: Katarzyna Zielińska, Tomasz Karolak, Maciej Zień, Magdalena Boczarska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Cerekwicka, Sambor Czarnota... Joga, kardio, duży basen, sauny fińskie i parowe – wszystko jest możliwe. W barku kawowym na 4. piętrze hotelu Hilton jest największy wybór izotoników i koktajli białkowych w mieście!

KSIĄŻKI, LENIWE I ARTYŚCI
CZYTELNIK PRZY WIEJSKIEJ
Absolutnie polska kuchnia: naleśniki, bigos, czerwony barszcz. Pani Janeczka, pracująca tu od ponad 30 lat, woła do wszystkich po imieniu: „Tadziu, odbierz żurek!”. Tu dyskutują, jedzą i piją: Tadeusz Konwicki, Janusz Głowacki, Krystyna Kofta, Magdalena Zawadzka, Andrzej Łapicki, a gdy tylko jest w Warszawie, zagląda tu nasza noblistka Wisława Szymborska. Na gotowaną marchewkę. Sąsiedztwo Sejmu sprawia, że można tu spotkać najbardziej medialnego posła Janusza Palikota.

GWIAZDY IN FLAGRANTI
GALERIA MOKOTÓW
W okolicy przedstawicielstwa światowych korporacji oraz koncernów prasowych, redakcje gazet i magazynów kolorowych, natomiast po przestronnych pasażach Galerii jak ogary ganiają paparazzi polujący na gwiazdy, których jest tu bez liku o każdej porze dnia. To właśnie tutaj udało im się upolować Weronikę Rosati kończącą romans z Andrzejem Żuławskim.