GEORGE CLOONEY Aktor otworzy kino w L'Aquila, włoskim mieście zniszczonym przez trzęsienie ziemi

Udostępnij

George Clooney to nie tylko ceniony aktor i reżyser, ale też aktywny społecznik. Gwiazdor postanowił na swój własny sposób wziąć udział w rozpoczętym właśnie szczycie G8 w L’Aquili, otwierając kino na terenie obozu namiotowego dla osób, które straciły domy w kwietniowym trzęsieniu ziemi.

GEORGE CLOONEY Aktor otworzy kino w L'Aquila, włoskim mieście zniszczonym przez trzęsienie ziemi

Aktor odwiedzi obóz dla ofiar trzęsienia ziemi w San Demetrio na przedmieściach L’Aquila. Towarzyszyć mu będzie Betty Williams, działaczka na rzec pokoju z Irlandii Północnej, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 1976 roku. Ufundowane przez Clooney’a kino nie będzie prowizorycznym rozwiązaniem, ale stałą konstrukcją. W obiekcie znajdzie się miejsce na salę kinową, ale również na bibliotekę i prowadzenie innego rodzaju działalności kulturalnej. W ten oto sposób George Clooney pomoże powrócić do normalnego życia tym, którzy ucierpieli podczas kwietniowego trzęsienia ziemi (zginęło wówczas 299 osób, tysiące zostało bez dachu nad głową). Dziękujemy, George!

Jako Ambasador Pokoju ONZ i wierny zwolennik Baracka Obamy, George Clooney to jeden z najbardziej zaangażowanych politycznie i społecznie amerykańskich aktorów. Podczas trwającego od 8 do 10 lipca szczytu G8 w L’Aquila we Włoszech, gwiazdor otworzy w tym zniszczonym przez trzęsienie ziemi mieście kino dla jego poszkodowanych mieszkańców.

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł