Przy okazji tego wydarzenia przyjrzyjmy się bliżej tej utalentowanej aktorce, muzie Ester Lauder, zwanej również Audrey Hepburn w wersji blond, która doskonale godzi życie rodzinne z błyskotliwą karierą.

Swoje zdrowe podejście do świata show-biznesu zawdzięcza temu, że znalazła się w nim już jako małe dziecko. Ponadto jej ojciec Bruce Paltrow, znany amerykański producent i matka, Blythe Danner, aktorka zrobili wszystko, żeby ją ochronić przed niebezpieczeństwami czyhającymi na dzieci gwiazd, próbując nawet odwieść ją od decyzji zostania aktorką.

Gwyneth zadebiutowała w teatrze w wieku 18 lat (1990) , zdecydowała wówczas o porzuceniu studiów na wydziale historii sztuki i zostaniu aktorką. W następnym roku zrobiła pierwsze kroki w kinie, głównie dzięki „wujkowi” Spielbergowi, który obsadził ją w „Haku”. W znakomitym thrillerze „Siedem” zagrała główną rolę obok Brada Pitta- wówczas też związała się z nim prywatnie. Sukces filmu jak i związek z Bradem przyczyniły się do wzrostu jej popularności w Hollywood, wytwórniach filmowych a także na łamach czasopism plotkarskich. Przez cały czas Gwyneth udowadnia, ze oprócz wdzięku i urody ma także prawdziwy talent co zostało docenione Oskarem w 1998 r. dla najlepszej aktorki za rolę Violi De Lesseps w filmie „Zakochany Szekspir”. Od tej chwili jej pozycja pomiędzy najlepszymi aktorkami amerykańskimi zdecydowanie się umocniła.

Gwyneth była związana z kilkoma sławnymi aktorami oprócz Brada Pitta- Benem Affleckiem, Viggo Mortensenem, a jednak jej serce zdobył wokalista Coldplay Chris Martin. Zaraz za gorącym uczuciem w życiu gwiazdy pojawiło się dwoje dzieci. Radość płynąca z macierzyństwa, bezwarunkowa miłość do dzieci przewartościowała jej życie : „ Wydaje mi się, że do czasu urodzenia dzieci byłam jak mała dziewczynka- niezdolna do stawienia czoła jakimkolwiek doświadczeniom życiowym” mówi Gwyneth. Aktorka śmieje się z faktu, że najmniejsze detale z jej życia budzą takie zainteresowanie : „Nie rozumiem dlaczego imię mojej córki Apple (Jabłko) jest przedmiotem takich ożywionych dyskusji” dziwiła się podczas wywiadu z Oprah Winfrey, zaraz po urodzeniu córki. O swoim życiu osobistym opowiada wówczas gdy nie narusza to jej prywatności.

Wraz z mężem rzadko pojawiają się publicznie, w rubrykach plotkarskich również są nieobecni. Podczas wywiadu dla jednego z angielskich dzienników, sama Gwyneth przyznała, że „ bardzo szybko przyzwyczajamy się do czytania plotek o tym jak żyją ludzie, jak się ubierają, z kim się spotykają…” Są jednak pewne granice, które wg niej przekroczyli paparazzi w ostatnim tygodniu, przed szpitalem Mont Sinai w Nowym Jorku . Gwyneth spędziła tam dzień na badaniach związanych z problemami żołądkowymi- oczywiście wywołało to podejrzenie o kolejną ciążę aktorki. Mąż aktorki, sprowokowany przez zbyt nachalnego paparazzi próbował go odepchnąć, prosząc o odrobinę szacunku. A zasługuje ona na szacunek bardziej niż inne gwiazdy. Od czasu urodzenia syna Mosera, Gwyneth stała się jeszcze bardziej dyskretna: mama dwójki małych dzieci opiekuje się nimi sama. Wstaje o 4.30 rano, ćwiczy jogę, jest na diecie makrobiotycznej- od czasu do czasu pozwala sobie na kawałek ulubionego parmezanu. Nie ukrywa też chęci powiększenia rodziny o kolejną dwójkę dzieci- być może nawet adoptowanych jak to zrobiła jej przyjaciółka Madonna…Gwyneth jest gotowa zawiesić swoją karierę i poświęcić się całkowicie Apple, Mosesowi i kolejnym dzieciom…

Z dala od kamer i ożywionego życia w Hollywood, Gwyneth i Chris prowadzą normalne życie rodzinne w pólnocnym Londynie, w domu, który kupili od innej gwiazdorskiej pary : Kate Winslet i Sama Mendesa. Śmierć ojca w 2002 r. uświadomiła jej, że „ sława daje tak mało satysfakcji”…jej priorytet to rodzina, chociaż kiedyś uważała, że praca uczyni z niej lepszą matkę i żonę.

Wkrótce zobaczymy Gwyneth w filmie „Dobranoc Kochanie”, którego reżyserem jest jej brat Jake i gdzie gra wraz z Penelope Cruz. Udowadnia, że nie tylko jest świetną matką ale ma jeszcze coś do powiedzenia jako aktorka… 

Gwyneth Paltrow zapowiedziała, że nie wróci do Stanów.