PORTIA DE ROSSI ELLEN DEGENERES

INTYMNA PRZYSIĘGA

„Cóż mogę powiedzieć? Jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie! Portia wreszcie została moją żoną i teraz już nikt nie może mi jej odebrać” – zdradziła dziennikarzom magazynu „People” prezenterka Ellen DeGeneres, partnerka aktorki znanej z „Ally McBeal”. Długo zapowiadana ceremonia odbyła się w posiadłości zakochanych w L.A. Gwiazdy nie chciały organizować hucznego wesela. Na ślub przybyła tylko garstka przyjaciół i rodzina. Specjalnie na uroczystość przyleciała z Australii wzruszona mama Portii, Margaret Rogers. „Mam nadzieję, że dziewczyny będą razem szczęśliwe” – powiedziała. W to nikt nie wątpi. W końcu para już od czterech lat uchodzi za jedną z najbardziej przykładnych w Hollywood. Jedyne, czego można im życzyć, to tylko... gromadki dzieci. POD GOŁYM NIEBEM Po ceremonii goście przenieśli się do ogrodów. Zaproszeni mogli spróbować wegańskich potraw, które specjalnie na tę uroczystość przygotował osobisty kucharz pary David Silberkleit.

NATASZA URBAŃSKA JANUSZ JÓZEFOWICZ

„TAK” WE DWORZE

„To był na pewno jeden z najpiękniejszych ślubów, na których byłem” – mówi „Gali” przyjaciel młodej pary i jeden z gości. Patrząc na zdjęcia, trudno nie zgodzić się z taką opinią. Natasza Urbańska powiedziała „tak” Januszowi Józefowiczowi nie w kościele ani urzędzie stanu cywilnego, ale na tarasie XIX-wiecznego dworku Emilin położonego nieopodal Grójca. Na uroczystość zaślubin i przyjęcie weselne zaproszono około setki gości. Wszystko odbyło się zgodnie z tradycją: pannę młodą do ślubu poprowadził ojciec. Po cywilnej ceremonii rozpoczęła się zabawa, która trwała do rana. Piosenkarka i reżyser przeprowadzili się do Emilina półtora miesiąca temu. O tym, żeby przenieść się na wieś, gdzie będą mieli spokój, myśleli od dawna. „Kiedy Natasza zaszła w ciążę, oboje z Januszem zdecydowali, że dom z ogrodem będzie idealnym miejscem dla ich dziecka, które przyjdzie na świat zimą” – mówi znajoma aktorki. Może wreszcie odpoczną od tropiących ich paparazzich.
 Klimat dworku i otaczającego go ogrodu sprawiły, że zaślubiny Urbańskiej i Józefowicza będą przez gości długo wspominane. Młoda para przyjechała do Emilina oryginalnym zabytkowym kabrioletem.

MICHAŁ TUSK ANNA LEW

ŚLUB POD OCHRONĄ

O tym, że syn premiera, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, i młodziutka studentka akademii medycznej chcą się pobrać, mówiło się od pół roku. Michał i Anna nie kryli, że bardzo się kochają. I wreszcie zdecydowali się na małżeństwo. Uroczystość ślubna odbyła się w zabytkowym kościele Świętej Trójcy w centrum Gdańska. Przed uroczystością świątynia została dokładnie sprawdzona. Oprócz pary młodej i zaproszonych gości nikt nie miał wstępu do kościoła. Powód? Obecność szefa rządu, ojca pana młodego, premiera Donalda Tuska. Wokół niego i jego żony Małgorzaty kręcili się niemal bez przerwy funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Po powiedzeniu sobie sakramentalnego „tak” Ania i Michał odjechali białym cadillakiem do sali weselnej w stylowym pałacu w Sławutówku pod Gdańskiem. Goście podążyli za nimi wynajętym autokarem. Niestety, nowożeńcom zabrakło pogody. W dniu, kiedy syn premiera i wybranka jego serca brali ślub, lał deszcz i było chłodno. Swojego brata dzielnie wspierała młodsza siostra Kasia, której towarzyszył chłopak Staszek Cudny. Ciekawe, czy na oczepinach złapała welon? Tłumy gapiów, dziesiątki fotografów i dziennikarzy oblegały tego dnia kościół Świętej Trójcy w Gdańsku. Ci bardziej wścibscy jechali za młodą parą już sprzed domu. Towarzyszyli im także w drodze na wesele.