Wszyscy fani „Idola” są zapewne ciekawie, jak wyglądała droga trójki finalistów show aż do jego ostatniego odcinka. Z naszych krótkich biografii dowiecie się, jak zaczęła się ich przygoda z muzyką, jaką ma ona dla nich wartość oraz co, poza śpiewanie, robią na co dzień. Niektóre z tych informacji porządnie Was zaskoczą!

ZOBACZ: IDOL – FINAŁ Farna, Panasewicz, Zapendowska i Łuszczykiewicz: Co zrobiliby z wygraną w programie?

Karolina Artymowicz:

Mała dziewczyna z gitarą. Mieszka w Charbowie koło Kłecka. Na co dzień uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym. W wieku gimnazjalnym odkryła, że najłatwiej jest jej wyrażać siebie poprzez dźwięki. Gdy chorowała, muzyka nie pozwoliła wpaść jej w depresję i właśnie wtedy poświęciła jej najwięcej czasu. W gimnazjum rozwijała swoją pasję pod czujnym okiem nauczycielki muzyki. Na samym początku realizowania pasji usłyszała wiele gorzkich słów, ale to nie podcięło jej skrzydeł. Od 2016 roku śpiewa w zespole Create. Amatorsko gra na ukulele i na melody. Jej hobby to głównie muzyka. W głębi duszy jest humanistką, co czyni pisanie tekstów piosenek jej drugą największą pasją. Interesuje się również filmem, teatrem i fotografią.

Mariusz Dyba:

Pochodzi z Olsztyna. Z zawodu ratownik medyczny, wolny obywatel świata, związany z rodzinną Ornetą i Olsztynem. Na co dzień gra i występuje w okolicznych pubach, hotelach i restauracjach. Pracuje jako instruktor zespołu młodzieżowego w Miejskim Domu Kultury w Ornecie. Śpiewa od dzieciństwa. Był wokalistą w zespole rockowym Elephant Memory. Zagrali kilkadziesiąt fajnych koncertów i zakończyli działalność w 2014 roku. Obecnie z ekipą przyjaciół pracują w Olsztynie nad własnym materiałem. Od grudnia 2016 r. wokalista Chemii.

Jakub Krystyan:

Mieszka w Krakowie, a pochodzi z Bestwiny. Pracuje jako trener personalny. Posiada tytuł ze specjalizacją: instruktor kulturystyki. Oprócz tego dwa razy w tygodniu bywa na krakowskim Kazimierzu, organizując wernisaże, wystawy, wieczory poetyckie oraz czwartkowe jam session w jednym z lokali jazzowych. Jest samoukiem, który zawsze śpiewał pod prysznicem lub przy odkurzaniu, kiedy nie było nikogo w domu. W skład jego specjalistycznej diety wchodzi sześć posiłków dziennie, przy których pomaga mu czasami babcia. Uważa, że program „Idol” to jego ostateczna rozgrywka z samym sobą. Gra na klawiszach, gitarze i basie. Współpracował z Jarosławem Grzybowskim, perkusistą Golec uOrkiestra, Kubą „Bobasem” Wilkiem, zespołami Levi oraz Konfraternią Bluesa, z którą gra do dziś.

POLECAMY: IDOL - FINAŁ Jak przebiegają metamorfozy uczestników? W czym zobaczymy ich dzisiaj?

Jak sądzicie, które z tych młodych artystów ma największą szasnę na wygraną w dzisiejszym, finałowym odcinku „Idola”?

CZYTAJ TEŻ: IDOL – FINAŁ Zespół HURTS gościem finału show! Kto jeszcze wystąpi na scenie?

Przekonamy się już dziś wieczorem, po godzinie 20.00 na antenie telewizji Polsat. Za kogo najmocniej trzymacie kciuki?