Sławę zdobyła na deskach teatrów a także pracując z wielkimi reżyserami filmowymi takimi jak: Godard, Tavernier, Bolognini, Wajda, Jacquot, Haneke i oczywiście Claude Chabrol, z którym współpracowała wielokrotnie. Portrety postaci, które stworzyła są różnorodne, niemniej jednak Isabelle Huppert najczęściej utożsamiana jest z trudnymi rolami kobiet pokrzywdzonych, czy nieszczęśliwych, jak w szeroko uznanym dramacie z 1991 roku „Madame Bovary”.

Jest aktorką powszechnie rozpoznawaną, mającą na swoim koncie wiele nagród. Po 12 nominacjach w końcu otrzymała Cezara dla Najlepszej Aktorki w 1996 roku za rolę „La Cérémonie” („Ceremonia”). Wielokrotnie stawała w świetle jupiterów zdobywając między innymi Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie, Puchar Volpi w Wenecji, nagrody w Moskwie, Montrealu, Cannes. Jest także uhonorowana Europejską Nagrodę Filmową. Dzięki filmom takim jak „8 Kobiet” (2002) czy „Gorzka czekolada” (2000) stała się jedną z najbardziej cenionych aktorek na świecie.

Tegoroczna rola Przewodniczącej Jury będzie ukoronowaniem jej doświadczeń związanych z Festiwalem w Cannes. Była już Członkiem Jury, Mistrzem Ceremonii wręczenia nagród oraz dwukrotnie zdobywała uznanie jako najlepsza aktorka: po raz pierwszy za rolę w „Violette Noziere” Claude’a Chabrola w 1978 roku oraz ponownie w 2001 roku za film „Pianistka” w reżyserii Michaela Haneke. Nowe wyzwanie stoi przed Isabelle i już niedługo ujrzymy ją jak pewnie kroczy schodami Pałacu Festiwalowego w Cannes.