JENNIFER GARNER I VIOLET Dziennikarze długo się spierali, do kogo Violet jest bardziej podobna. Do Jennifer Garner czy ojca Bena Afflecka? Przez moment trwała nawet „wojna” między amerykańskimi bulwarówkami. Teraz jednak wyraźnie widać, że dziewczynka urodę odziedziczyła po mamie. „Zauważam to szczególnie wtedy, kiedy się uśmiechają, bo tak samo mrużą oczy” – żartuje Ben, szaleńczo zakochany w swoich kobietach. Prawie trzyletnia Violet niedługo przywita na świecie rodzeństwo. Może nowy członek rodziny będzie bardziej podobny do taty?

DANIEL OLBRYCHSKI VIKTOR LONGO-OLBRYCHSKI Ten sam co u ojca kolor włosów, spojrzenie i podobny kształt nosa sprawiają, że Viktorowi Longo-Olbrychskiemu trudno będzie ukryć fakt, że jest synem wybitnego polskiego aktora. Viktor mieszka na stałe w USA, gdzie studiuje. Po 13 latach niewidzenia spotkał się z ojcem w Polsce, podczas odbywającego się latem tego roku festiwalu filmowego w Kazimierzu Dolnym. W przeciwieństwie do starszego, przyrodniego brata – Viktor na razie nie próbował zrobić kariery aktorskiej. Ale tak jak Rafał przejawia talent muzyczny.

BRUCE I WILLIS RUMER Przez długi czas najstarsza córka aktora ze związku z Demi Moore miała kompleksy z powodu uderzającego podobieństwa do ojca. „Wąskie usta, blisko osadzone oczy i długi nos to były moje zmory z dzieciństwa” – przyznała niedawno. Minęło dużo czasu, zanim uporała się z tym „problemem”. Jednak – powiedziała – nie musiała korzystać z pomocy terapeuty. „Pomogła mi praca. W filmach docenia się charakterystyczną twarz” – wyznała. Rumer wystąpi jako gość specjalny w 100. odcinku serialu „CSI: Kryminalne zagadki N.Y.”.

GOLDIE HAWN I KATE HUDSON Kiedy zaczęły pojawiać się razem na bankietach, paparazzi nazwali je bliźniaczkami. Aktorki wzięły to sobie do serca i od tamtego czasu korzystają z rad tego samego stylisty. „Mają podobne włosy, figurę, lubią te same stroje. Nie ma też żadnego problemu z kosmetykami. Wystarczy jeden kolor pudru i cieni do powiek” – stwierdziła redaktorka działu mody w „Vogue’u”. Matka i córka deklarują, że nie tylko łączy je podobieństwo fizyczne, ale zostały też... najbliższymi przyjaciółkami. „Rozumiemy się bez słów” – przekonują zgodnie.

MAŁGORZATA FOREMNIAK I ALEKSANDRA JĘDRUSZCZAK Mają identyczne uśmiechy i spojrzenia. Ale niektórzy twierdzą, że ich podobieństwo najbardziej jest widoczne z powodu mocno podkreślonych kości policzkowych. Bez wątpienia siedemnastoletnia córka Małgorzaty Foremniak odziedziczyła urodę po swojej sławnej mamie. Od pewnego czasu Ola towarzyszy aktorce podczas pokazów mody i bankietów. Na jednej z takich imprez paparazzi przyłapali córkę serialowej doktor Zosi na... paleniu papierosów. No cóż, dorastanie w cieniu sławnej mamy jest podwójnie trudne.

ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI I MARYSIA Jest najstarsza z czwórki rodzeństwa i najbardziej podobna do swojego popularnego taty. I wszystko wskazuje na to, że trzynastoletnia Marysia Zamachowska pójdzie w ślady ojca. Ma już za sobą główną dziecięcą rolę w niemieckim filmie „Światła’, w którym zagrała u boku taty. Aktor sam przyznał w jednym z wywiadów, że jego najstarsza córka jest artystką. Być może niebawem przekonamy się, czy odziedziczyła po nim nie tylko urodę, ale i komediowy talent.

DONALD SUTHERLAND I KIEFER „Przystojny brzydal. Tak określiłbym swoją urodę” – mówił przed laty Donald Sutherland. Gwiazdą kina został właśnie dzięki charakterystycznej twarzy i sylwetce. „Mogłem grać zakapiorów albo bohaterów. Miałem w kieszeni poważny atut w rozmowie z producentami” – śmiał się. To samo może powiedzieć jego syn. Kiefer również oczarował fanki męskim typem urody. „Kiedy patrzę na zdjęcia ojca z lat 70., widzę na nich siebie. To przerażające” – żartował z seniora rodu Sutherlandów.

KATIE HOLMES I SURI CRUISE Sukienki od najlepszych projektantów, drogie buty, najlepsze kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów. To można znaleźć w garderobie i na toaletce żony Toma Cruise’a. Ale nie tylko tam. Również w szafie i na toaletce ich córki, dwuletniej Suri. „To oczko w głowie rodziców. Mama stylizuje ją na swoje podobieństwo. Już teraz wyglądają prawie identycznie” – alarmują znajomi pary.