JAN NOWICKI Wielki Szu

Udostępnij

Podstarzały bon vivant przyjeżdża do Domu Aktora w Skolimowie, aby nabrać sił. Szybko jednak zmienia plany. Ma zamiar wystawić w więzieniu „Fausta” Goethego z udziałem… pensjonariuszy.

JAN NOWICKI Wielki Szu

„JESZCZE NIE WIECZÓR”, reż. Jacek Bławut, wyst. Jan Nowicki, Beata Tyszkiewicz, Danuta Szaflarska, Irena Kwiatkowska, w kinach od 15 maja

Z początku Jerzy (świetny Jan Nowicki, gra właściwie siebie) nieprzychylnie odnosi się do aktorów zamieszkujących dom starości. Mówi o nich „alzheimery” i „parkinsony”. Narzeka na ich zrzędzenie, poczłapywanie w korytarzu i brak kontaktu z otoczeniem. Któregoś dnia bezpański tresowany pudel (wcielony diabeł?) podsuwa mu pomysł, aby wystawić „Fausta” w zakładzie karnym. Ruszają przygotowania. Aktorzy ćwiczą role. Jerzy angażuje do przedstawienia hip-hopowca (świetny Antoni Pawlicki) i ponętną kucharkę (Sonia Bohosiewicz). Nagle posępny pensjonat nabiera kolorów, a jego mieszkańcy odżywają. Do tej pory czekali jedynie na nieuchronny koniec. Zapomniani, zrezygnowani, oddzieleni murem od prawdziwego świata. Wreszcie polski film „o czymś”. Ciepły, wzruszający, z niezłą historią. Gorąco polecam.

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł