Pogłoski o rozstaniu pojawiły się już po ceremonii żałobnej Michaela, na której Jermaine Dupri się nie pojawił. Dziś wiadomość jest już oficjalna: Janet Jackson i jej partner, producent muzyczny Jermaine Dupri, rozstali się po siedmioletnim związku. Według amerykańskich mediów powodem zerwania były różnice charakterów i preferowanego stylu życia. Janet jest domatorką, ceni sobie spokój i dyskrecję, jej były chłopak woli nocne życie i imprezy.

Janet Jackson przeżywa ciężkie chwile: jeszcze niedawno miała poślubić Jermaine’a Dupri, byłego producenta m.in Mariah Carrey. Teraz przeżywa tragiczną śmierć brata, walkę o jego majątek i rozstanie z ukochanym. Odejście Michaela bardzo nią wstrząsnęło: ”Dla was wszystkich Michael był ikoną. Dla nas był przede wszystkim członkiem rodziny i na zawsze pozostanie żywy w naszych sercach. Dziękujemy za wasze wsparcie. Bardzo za nim tęsknimy,” mówiła Janet podczas ceremonii żałobnej Króla Popu w Los Angeles.

Aktualnie Janet zamierza polegać tylko na swojej rodzinie. Klan Jacksonów zjednoczył się po śmierci Michaela, której przyczyny nadal nie są znane.