Jennifer Aniston jest załamana ciążą Angeliny Jolie. Znajomi byłej żona Brada Pitta twierdzą nawet, że aktorka jest na skraju depresji. „Zachowuje kamienną twarz. Uśmiecha się do paparazzi, ale wewnątrz jest wrakiem człowieka. Nie była przygotowana na kolejny taki cios. Kiedy zobaczyła zdjęcia Angeliny z zaokrąglonym brzuchem na kilka dni zamknęła się w domu" - mówiła zatroskana przyjaciółka. Jen myślała, że w ten sposób ucieknie od tej fali spekulacji na temat kolejnego dziecka pary Jolie-Pitt. Nic bardziej mylnego. „Nie mogła nawet włączyć telewizora, ani radia, a o gazetach mogła w ogóle zapomnieć. Chyba musiałaby wyjechać na Grenlandię, żeby znaleźć trochę spokoju" - komentowali dziennikarze.

W ciężkich chwilach znowu pomogła jej Courteney Cox. Aktorki poznały się na planie serialu „Przyjaciele" i zostały najbliższymi... przyjaciółkami. Jennifer zawsze mogła na nią liczyć. Tak jak tym razem. Courteney była pierwszą osobą, która przyjechała do jej domu w 2005 roku, kiedy Brad odszedł do Angeliny i teraz, kiedy po raz kolejny spodziewają się dziecka. „Jen nawet nie musi do niej dzwonić. Wystarczy, że okładka jakiegoś czasopisma, czy program w telewizji dotyczy jej byłego męża i jego nowej partnerki, od razu wsiada w samochód i jedzie do przyjaciółki. Z dużym opakowaniem lodów" - opowiadał znajomy aktorek. Dzięki Courteney, Jen wyszła z domu. To ona kupiła jej rower Chanel za 12 tysięcy dolarów. Tylko po to, żeby zmobilizować ją do jakiegoś działania.

To jednak może nie wystarczyć. Już w 2005 aktorka musiała skorzystać z pomocy specjalistów. Zapisała się na specjalną terapię, która miała pomóc jej zrozumieć działania Brada. „Jen wie, że gdyby urodziła mu dziecko sprawy potoczyłyby się inaczej. Teraz żałuje, że postawiła na karierę, a nie na rodzinę" - pisał magazyn „People". Od tego czasu aktorka próbuje znaleźć odpowiedniego mężczyznę, z którym będzie mogła założyć rodzinę. Niestety kolejne związki z Vincem Vaughnem, czy Paulem Sculforem kończyły się dużym rozczarowaniem. Mężczyźni, których spotykała nie byli jeszcze gotowi na poważne zobowiązania. „Chcę mieć dziecko. Nieważne czy będę z jego ojcem, czy nie. Nieważne nawet czy będę go znała" - deklarowała ostatnio. Zaraz po pierwszych doniesieniach o ciąży Angeliny Jolie.