Cierpliwość paparazzich została nagrodzona. Mimo że kolejny dzień zdjęć do filmu „Marley i ja” skończył się kilka godzin wcześniej, Owen i Jennifer wciąż spacerowali brzegiem oceanu. W ciemnych okularach i letnich strojach nie wyróżniali się wśród innych plażowiczów. W chwili, gdy wzięli się za ręce, reporterzy jednocześnie przycisnęli spusty migawek. Za te zdjęcia zgarną fortunę.

Kiedy pod koniec 2007 roku producenci ogłosili, że gwiazdy zagrają razem, złośliwi szeptali, że na planie potrzebny będzie terapeuta. Przecież Jen wciąż nie może pozbierać się po rozwodzie z Bradem Pittem. Owen miał jeszcze poważniejsze problemy. Niespełna osiem miesięcy temu próbował popełnić samobójstwo po rozstaniu z Kate Hudson. Oni jednak przywitali się jak starzy znajomi. Poznali się w czasach, gdy Jen spotykała się z Vince’em Vaughnem. Po wymianie uprzejmości wrócili do swoich pokojów hotelowych. Wtedy jeszcze nic nie zapowiadało, że coś między nimi zaiskrzy. Zaczęło się kilka dni później.

Najpierw Owen przyniósł Jennifer śniadanie do jej apartamentu. Ona w rewanżu w przerwie między zdjęciami wymasowała mu kark. „Coś się dzieje. Coraz częściej szukają okazji, żeby się dotknąć, pobyć razem. Dużo ze sobą rozmawiają. Dodatkowo w filmie grają małżeństwo. Wygląda na to, że nie chcą wychodzić z roli nawet po pracy” – komentowali członkowie ekipy. Już wtedy media pisały o podwójnym déjà vu. Ta sytuacja do złudzenia przypominała ich poprzednie związki.

BURZLIWE ZWIĄZKI Parę miesięcy po tym, jak Brad Pitt porzucił ją dla Angeliny Jolie, Jennifer na planie fi lmu „Sztuka zrywania” poznała Vince’a Vaughna. Znajomi aktorki twierdzą, że długo opierała się jego czarowi. „Zdecydowała się na romans, bo chciała pokazać światu, że życie toczy się dalej. Że będzie potrafi ła uśmiechać się, kochać i być szczęśliwa bez Brada” – mówiła jej przyjaciółka.

Jednak „oszustwo” szybko zostało zdemaskowane. „Ich związek był jak jazda górską kolejką” – pisał jeden z amerykańskich tabloidów. Tygodnie wielkiej miłości przeplatały się z miesiącami burzliwych kłótni i definitywnych rozstań. „To była najlepsza niezaplanowana kampania PR-owa w historii Hollywood. Tytuł filmu idealnie wpisał się w ich burzliwe przejścia. I dziwnym trafem przestali się spotykać niedługo po premierze. Sztukę zrywania opanowali do perfekcji?” – pytał Ryan Seacrest w programie „E!”.

Późniejsze związki Jennifer również nie przetrwały próby czasu. Skarżyła się, że o większości z nich dowiadywała się z gazet. Mimo pomocy Courteney Cox, z którą zaprzyjaźniła się w serialu „Przyjaciele”, była coraz bardziej nieszczęśliwa. Wciąż żyła przeszłością.

ZŁAMANE SERCE Owen największą miłość swojego życia, jak przez chwilę mówił o Kate Hudson, poznał na planie komedii „Ja, Ty i On”. Mimo że aktor ma w Hollywood opinię podrywacza, tak oczarował Kate, że dla niego rozwiodła się z mężem Chrisem Robinsonem. „Naprawdę uwierzyła w jego, żywcem wyjęte z podręczników dla playboyów, teksty o braterstwie dusz i wiecznej miłości” – skarżyła się przyjaciółka aktorki.

Kiedy w końcu zrozumiała, że jest kolejną zdobyczą, rzuciła Owena. „Był w szoku. I wtedy stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Zaczął się zmieniać” – pisał magazyn „People”. Organizował romantyczne kolacje, zaskakiwał prezentami. Nie pomogło. Kate zaczęła spotykać się z Daksem Shepardem, a Owen wpadł w depresję i próbował podciąć sobie żyły. Niedawno znowu się zbliżyli. Przez moment media spekulowały nawet, że są razem. Kate odwiedziła byłego partnera na planie „Marleya...” w Miami.

„Spotkali się z jeszcze jedną parą. Zjedli razem kolację, wypili wino. Zachowywali się jak na randce” – opowiadali świadkowie. Mimo że Owen nie odpowiada na pytania o sprawy prywatne, jego znajomi zdradzili, że z Kate łączy go tylko przyjaźń. „Tamto uczucie się wypaliło. Jen jest mu dużo bliższa” – twierdzą.

PSIA SWATKA Scenariusz filmu „Marley i ja” powstał na podstawie książki Johna Grogana o tym samym tytule. Opowiada historię rodziny, której uporządkowane życie do góry nogami przewraca labrador o imieniu Marley. Kiedy na planie pojawił się główny bohater, biszkoptowy szczeniak, Jen i Owen zakochali się w nim od pierwszego wejrzenia. Może właśnie on okaże się terapeutą, który pomoże im zapomnieć o problemach i sprawi, że tym razem znajdą szczęście w miłości?