Shu Qi

Urocza 33-letnia aktorka z Tajwanu to zdobywczyni wielu nagród Hong Kong Film Awards (Viva Erotica, Portland Street Blues).

Lee Chang-dong

55-letni reżyser z Korei jest znany ze swojego zaangażowania politycznego (manifestowanego w filmach i powieściach artysty).

Nuri Bilge Ceylan

50-letni turecki filmowiec jest stałym bywalcem festiwalu w Cannes. Jego film „Uzak” (odległy, daleki) zdobył nagrodę główną jury oraz dwie nagrody dla najlepszych aktorów na festiwalu w Cannes w 2003 roku, a za swoje najnowsze dzieło „Trzy małpy” dostał w ubiegłym roku nagrodę dla najlepszego reżysera.

Asia Argento

33-letnia córka mistrza horroru Dario Argento, aktorka, reżyser i scenarzystka.

James Gray

Amerykański reżyser, nagrodzony w 1994 Srebrnym Lwem na festiwalu w Wenecji za film „Mała Odessa”. Jego ulubionym aktorem jest Joaquin Phoenix, który zagrał w trzech jego filmach: „Ślepy tor”, „Królowie nocy” i najnowszy „Two Lovers” z 2008 roku.

Isabelle Huppert

Zdobywczyni nagrody w 1978 dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Violette Nozière” dołączy do elitarnego grona kobiet, które przewodniczyły obradom jury Festiwalu Filmowego w Cannes. Przed nią tę funkcję pełniły m.in. Jeanne Moreau, Liv Ullmann i Francoise Sagan.

Hanif Kureishi

Angielski pisarz pakistańskiego pochodzenia, autor powieści i scenariuszy filmowych („Intymność”, „Moja piękna pralnia”)

Robin Wright Penn

43-letnia amerykańska aktorka, której kariera rozpoczęła się od udziału w legendarnym serialu Santa Barbara., a blasku nabrała po roli Jenny, ukochanej tytułowego bohatera w filmie „Forrest Gump”. Jest żoną Seana Penna, który przewodniczył canneńskiemu jury w ubiegłym roku.