Jak donosi nasz informator, para nie wybrała jeszcze miejsca ceremonii. Będzie to „albo dom Goldie Hawn (mamy Kate) w Aspen, albo dom Owena na Hawajach”. Ślub ma być prywatną ceremonią tylko dla rodziny i najbliższych przyjaciół. To prawda, że para nie okazuje sobie ostentacyjnie uczuć na forum publicznym i nie bywa na bankietach. Ale być może chodzi też o uniknięcie plotek... To prawda, że jeszcze niedawno nikt nie dawał ich związkowi większych szans, tak bardzo był niestabilny.

Odkąd poznali się na planie filmu „Ja, ty i on” (You, Me and Dupree”) w 2006 roku, Kate i Owen rozstawali się już dwa razy, a Kate zdążyła w czasie przerw zacząć spotykać się z innymi mężczyznami. Tymczasem zdruzgotany Owen Wilson próbował popełnić samobójstwo w sierpniu 2007 roku. To był szok dla jego rodziny, ale też dla Kate, która zapewne po tym incydencie uświadomiła sobie siłę ich miłości. Od stycznia para oficjalnie jest znów razem, a Kate wprowadziła się do Owena.

Od tamtej pory w ich związku układa się bardzo dobrze, na tyle, że zaczynają myśleć nie tylko o ślubie... Owen ma bardzo dobry kontakt z Ryderem, synem Kate (ojcem chłopca jest Chris Robinson) i traktuje go jak własnego syna. Wiele wskazuje na to, że chciałby wkrótce dać mu małego braciszka lub siostrzyczkę...