Mają słodkie, nieskazitelnie gładkie oblicze. Ale uważaj… Siostry Middleton nic nie pozostawiają kwestii przypadku. Dla Kate (26 lat) i Pippy (23 lata), ten szeroki, „brytyjski” uśmiech ma na celu ukrycie silnego pragnienia odcięcia się od średnio-klasowego pochodzenia. Oboje rodzice pracowali w liniach lotniczych jako pilot i stewardessa.

Dzielą wspólne mieszkanie w bogatej dzielnicy (Chelsea), mają taką samą obsesję na punkcie perfekcji i stylu, gustują w sławach i mają ambitne plany na życie, z główną dewizą – by piąć się w górę. Są do siebie bardzo podobne, kochają się i zarazem wzajemnie sobie zazdroszczą.

Kiedy w 2003r. starsza siostra spotykała się (jeszcze nieoficjalnie) z Księciem Williamem, następcą brytyjskiego tronu, Pippa, także szukała dobrej partii. W kręgu jej podbojów znaleźli się: JJ Jardine Patterson, potomek dynastii bankierów, Billy More Nesbitt, szkocki arystokrata, którego matka była druhną Windsorów oraz Simon Youngman, przedstawiany przez tabloidy jako „diamentowy dziedzic”.

Brytyjska prasa opisuję Pippę, jako osobę “o drapieżnych zdolnościach do pięcia się w górę”. Marzy o tym, by stać się księżniczką. Teraz stała się królową mediów. Magazyn Tatler (Biblia brytyjskiej socjety) nie mylił się, ogłaszając ją numerem 1 na liście najgorętszych dzieciaków, sytuując ją wyżej od Alice Dellal, Jamesa Blunta, czy najmłodszej generacji rodziny królewskiej. To duży afront w stosunku do sławniejszej siostry...

"Kate od zawsze była odrobinę zazdrosna o Pippę” – tak kilka miesięcy temu powiedział jeden z przyjaciół klanu Middletonów, “jakby się trochę obawiała, że zostanie w cieniu młodszej siostry. Pippa w towarzystwie czuła się swobodniej i zawsze była bardzo popularną osobą”. Według innego znajomego, Pippa czuła, iż “rodzice stawiają bardziej na Kate” – ze względu na jej słynny romans z Księciem Williamem. Tak więc po dłuższym zastanowieniu trudno orzec, która z sióstr bardziej naśladuje drugą w nadziei, że ją przewyższy.

Będąc blisko siostry, Kate czuje się bezpieczniej i bardziej na luzie. Pippa, zatrudniona przez „Table Talk” luksusową firmę cateringową, poluje na męża i nie spotyka się z nikim, kto nie ma odpowiedniego tytułu. Zaczęła czesać się u Richarda Warda, znanego stylisty VIP-ów, tego samego, który dba o fryzurę Kate a ostatnio wybiera nawet podobne ubrania, na wypadek, gdyby jakiś książę pojawił się w pobliżu...