Telefon dzwonił kilka razy. Najpierw wiadomość na poczcie głosowej zostawił menedżer modelki. Później kilka koleżanek z wybiegów. Jednak o tym, że została uznana za najlepiej ubraną kobietę świata, Kate Moss dowiedziała się z SMS-a od narzeczonego Jamiego Hince’a. Już po raz czwarty supermodelka wygrała ranking brytyjskiego magazynu „Glamour”. W zeszłym roku zdetronizowała ją Kylie Minogue.

„To wspaniały come back. Niezależność Kate w modzie wciąż jest dla nas inspiracją” – komplementował ją Jo Elvin, redaktor magazynu. Lecz w tym czasie sama zainteresowana miała zupełnie inne rzeczy na głowie. Moda zeszła na dalszy plan.

WAKACJE Z CÓRKĄ Kate nie planowała wcześniej tego wyjazdu. Kilka dni temu po prostu spakowała walizki i razem ze swoją 5,5-letnią córką Lily Grace poleciała do Los Angeles. Oficjalnie znajomi modelki twierdzą, że okazją było spotkanie z przyjaciółką z dawnych lat. Kiedy reporterzy wyłączali dyktafony, pojawiały się nowe rewelacje.

„Wokalistka grupy The Kills Alison Mosshart zarzuciła Kate, że za bardzo wtrąca się w sprawy zawodowe Jamiego. Miała pretensje, że modelka decyduje, gdzie będą nocować podczas tras koncertowych. Według niej Kate próbuje też na siłę zaistnieć obok niego na scenie. Strasznie się wściekła i przekonała Jamiego, żeby trochę odsunął ją od spraw zespołu” – mówili. Wtedy właśnie Kate zdecydowała się wyjechać na wakacje. Dawno nie miała czasu dla córki, dla znajomych. „Cieszą ją spacery po plaży w Malibu, celebrowanie obiadów w restauracjach czy kawa w okolicznym barze”. Potrzebowała takiego oddechu. Niedługo czekają ją duże zmiany.

PLANOWANY ŚLUB Na Wyspach aż huczy od plotek, kiedy Kate i Jamie wreszcie się pobiorą. Rockman oświadczył się ukochanej podczas romantycznej wyprawy do Paryża na początku marca. Parę dni później Kate zaprosiła swoje przyjaciółki na wieczór panieński do Amsterdamu. Według ostatnich doniesień ceremonia zaplanowana jest na ostatnie dni kwietnia. Modelka kupiła już nawet pierścionek w luksusowym sklepie jubilerskim Garrard. Zapłaciła za niego... 180 tysięcy dolarów. Będzie to diamentowo-platynowa obrączka w kształcie egipskiego symbolu długowieczności.

NOWE ŻYCIE Dzięki związkowi z Jamiem zrozumiała, że musi się zmienić. Przez długi czas Jefferson Hack, ojciec Lily Grace, rozważał nawet odebranie Kate praw rodzicielskich. Twierdził, że jest nieodpowiedzialna i źle wpływa na córkę. I rzeczywiście w prasie coraz częściej pojawiała się nie w kontekście pracy zawodowej, a przez kolejne afery. Po tej najbardziej spektakularnej, kiedy paparazzi uwiecznili, jak zażywa kokainę, straciła kilka intratnych kontraktów reklamowych.

Teraz, mimo że wciąż należy do pierwszej ligi modelek, zaczęła snuć inne plany. Ma już 34 lata, a w tej branży to wiek seniorski. Przynajmniej tak uznali przedstawiciele firmy Rimmel, z którą Kate związana jest od 2001 roku. Pojawiły się nieoficjalne wiadomości, że szykuje się zmiana na stanowisku ambasadorki koncernu. Kate nie przejmuje się spekulacjami. Postanowiła zająć się córką. Zrozumiała, że nie może być tylko weekendową mamą. „Lily uwielbia spędzać z nią czas, ale do tej pory nie widywały się często. Może teraz się to zmieni?” – pytała opiekunka dziewczynki. Na pewno wakacje w Los Angeles to pierwszy krok w tym kierunku.

Zaczęła też bardziej dbać o wizerunek. Nie znaczy to, że przestała pokazywać się na bankietach czy zrezygnowała z clubbingu. Teraz jednak unika alkoholu i uważa na towarzystwo. Kiedy jeden z brukowców napisał, że modelka wzięła udział w orgii z dwiema kobietami i mężczyzną podczas 34. urodzin, od razu podała tytuł do sądu. „Jeszcze kilka lat temu, nawet jeśli nie byłaby to prawda, przeczytałaby artykuł i szybko zapomniała. Albo wysłałaby kilka maili do znajomych, żeby się pochwalić. Dziś taki rozgłos nie jest już jej potrzebny. Jest poważną kobietą” – tłumaczy Kelly Osbourne, nowa przyjaciółka modelki. Poważną kobietą u boku odpowiedniego mężczyzny.