W końcu nadszedł ten wyjątkowy dzień. Katie i Tom długo się do niego przygotowywali. Czteropiętrowy tort zamówili w cukierni Sweet Lady Jane, najlepszej w Los Angeles. W końcu ich ukochana córeczka Suri 18 kwietnia skończyła dwa lata. To nie była duża uroczystość. Oprócz rodziców Katie, którzy na urodziny wnuczki specjalnie przylecieli z Ohio, obecni byli jeszcze matka i siostry Toma oraz jego adoptowane dzieci Isabella i Connor. Paparazzi krążący wokół luksusowego hotelu Beverly Hills nie kryli zawodu. Media ostatnio spekulowały, o kryzysie w małżeństwie aktorów. Dotychczas w takich sytuacjach Tom zorganizował wielkie przyjęcia dla sławnych znajomych, aby zdementować plotki i pokazać światu, jacy są szczęśliwi. Tym razem było inaczej.

KATIE CHCE ODZYSKAĆ ŻYCIE Niedawno magazyn „InTouch” opublikował rewelacje, że aktorka zamierza rozwieść się z Tomem. W artykule „Katie chce odzyskać swoje życie” cytowano znajomych gwiazd, którzy twierdzili, że ma już dość egzystowania w klatce. „Poważnie myśli o przeprowadzce do Nowego Jorku. Ma szansę zagrać w przedstawieniu na Broadwayu i nie chce jej stracić. W końcu mogłaby udowodnić ludziom, że potrafi grać” – mówił anonimowy informator. Katie ma też dość wcielania się w rolę szczęśliwej pani Cruise. Tom nie toleruje publicznych wpadek. Od żony wymaga uśmiechniętej miny w każdej sytuacji, w której mogą być obserwowani przez paparazzich. Kilka tygodni wcześniej „Star” napisał, że aktorka jest na skraju wyczerpania. Przez ciągłe kłótnie i stres przestała dbać o siebie. „Prawie w ogóle nie je, cierpi też na bezsenność. Nie jest z nią dobrze” – pisali dziennikarze po tym, jak Katie zemdlała, wychodząc z restauracji.

JAKA JEST PRAWDA? Sprawą szybko zajęli się rzecznicy gwiazd. W ofi cjalnym oświadczeniu tłumaczono, że aktorka jest po prostu przemęczona. „Obowiązki związane z promocją fi lmu »Mad Money« mocno dały się jej we znaki. To jedyny powód gorszego samopoczucia Katie” – dementowała agentka. Podobnie starano się wyciszyć sprawę z rozwodem. Najpierw głos zabrała przedstawicielka Toma. „Wciąż są blisko ze sobą. Nic się nie zmieniło” – mówiła. Z okazji urodzin Suri para udzieliła krótkiego wywiadu dla magazynu „National Enquirer”. „To jest dla nas wyjątkowy wieczór. W takich chwilach jak ta nie mogę uwierzyć w szczęście, jakie mnie spotkało. Mam wyjątkową żonę i dzieci. Nie mógłbym prosić o nic więcej” – mówił Tom. „Suri to nasza duma i największa radość życia” – dodała Katie. Według kelnerów obsługujących przyjęcie Suri dziewczynka była przeszczęśliwa, widząc mnóstwo prezentów i kolorowy tort. „Kiedy podano ciasto, cała się nim umazała. Pozowała do zdjęć z buzią ubrudzoną czekoladą. Naprawdę wyglądają na normalną, kochającą rodzinę” – wspominał jeden z kucharzy obsługujący grill w ogrodzie hotelu.

SZCZĘŚLIWI RAZEM „Praktycznie od ich pierwszej wspólnej randki, która miała miejsce pod koniec kwietnia trzy lata temu, muszą udowadniać światu, że się naprawdę kochają” – tłumaczyła znajoma Katie. „Na początku Tom popełnił wiele błędów, ale ostatnio bardzo się stara. Odciąża żonę w opiece nad Suri, wspiera, wszystko po to, żeby mogła wrócić na plan fi lmowy i zaczęła spełniać się zawodowo”. Aktorka ma też więcej do powiedzenia na temat wychowania i przyszłości córki. Ponoć to ona zdecydowała, że na przyjęcie urodzinowe będą zaproszeni tylko najbliżsi członkowie rodziny. Chciała tym samym uniknąć kolejnego wielkego show z uśmiechniętym Tomem w roli głównej. „W końcu zrozumiał, że ich małżeństwo nie musi być jak reality show z kamerami i aparatami śledzącymi każdy ich krok. Mogą być naprawdę szczęśliwi bez zbędnej publiczności” – przyznała koleżanka Katie. „Przecież tylko oni mają wpływ na to, jak dalej potoczy się ich wspólne życie”.