Ludzie, którzy tego dnia robili zakupy w centrum handlowym The Grove w Los Angeles, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Aż wychodzili ze sklepów, by móc dokładniej przyjrzeć się Katie Holmes i Suri. Aktorka wyglądała na smutną i zmęczoną. Wyraźnie w ostatnim czasie przybrała także na wadze. Siedziała na ławce przy fontannie i obserwowała bawiącą się lalkami córeczkę. Ożywiała się tylko wtedy, gdy jakieś dziecko ochoczo podbiegało do dziewczynki i próbowało zainteresować ją nową zabawą. Katie uprzejmie, lecz bardzo zdecydowanie tłumaczyła wtedy, że Suri woli bawić się sama. A gdy udało się jej przegonić małego intruza, znowu popadała w otępienie.

REGUŁY SĄ NAJWAŻNIEJSZE

Przyjaciele aktorki zdradzili niedawno, że Holmes po raz kolejny zaczęła się dusić w swoim małżeństwie. „Gdy przygotowywała się do premiery broadwayowskiego spektaklu »All My Sons« pod koniec zeszłego roku, czuła się lepiej. Miała jakiś cel w swoim życiu. Dzisiaj znowu coraz częściej jest przybita i smutna” – powiedzieli dziennikarzom ludzie z branży. Poza tym Katie i Tom prawie w ogóle się nie widują. Brakuje w ich związku intymności. A kiedy „przez przypadek” na siebie wpadną, strasznie się kłócą. Podobno w trakcie jednej z awantur aktorka wykrzyczała Tomowi, że myśli o tym, by od niego odejść. Gwiazdor wpadł jednak w szał i postawił jej ultimatum. Powiedział, że jeśli chce go zostawić, to już nigdy nie zobaczy Suri. Katie się załamała. To jednak nie wszystko. Panią Cruise męczą też scjentologiczne metody wychowawcze, na których punkcie Tom ma bzika. Aktor rozkazał Katie, by nie spuszczała córki z oka. Zabronił Suri bawienia się z dziećmi niezwiązanymi z jego religią. Uważa, że kontakty z „nieodpowiednimi” rówieśnikami mogłyby zahamować jej rozwój. Sterroryzowana przez męża aktorka, choć w głębi serca nie podziela zdania Toma, musi bez dyskusji spełniać jego polecenia. Ostatnio nie rozstaje się z Suri nawet podczas jej lekcji tańca. Dla świętego spokoju bacznie obserwuje, czy mała nie za bardzo integruje się z dziećmi. Pewnie dlatego też dziewczynka już wkrótce rozpocznie edukację w „bezpiecznej” dla jej rozwoju scjentologicznej szkole New Village Academy, założonej przez Willa Smitha.

GRA POZORÓW

Tom za wszelką cenę próbuje zatuszować prawdę o sytuacji, jaka panuje w ich domu. Wciąż stwarza pozory, że między nim a Katie wszystko gra. Boi się, że pewnego dnia Holmes wymyśli jakiś sposób, by się od niego uwolnić. Zgodził się więc ostatnio na jej udział w tanecznym show „So You Think You Can Dance”. Nie sprzeciwiał się także, by aktorka wystąpiła w filmie „Don’t Be Afraid of the Dark”, do którego zdjęcia będą kręcone w Australii. Nie pozwolił jednak, by żona pojechała na inny kontynent sama. Wynajął więc całe 39. piętro w hotelu Crown Towers, należącym do jego przyjaciela scjentologa. Za noc w luksusowym budynku zapłaci 27 tys. dolarów. „Chcę, by Katie miała wszystko” – powiedział. Ciekawe tylko, jak długo będzie wierzył, że pieniądze wystarczą, by na zawsze ją ze sobą związać.