ELTON JOHN (2007) PODWÓJNY JUBILEUSZ

60. urodziny piosenkarza zbiegły się z innym wydarzeniem – 60. koncertem artysty w nowojorskiej Madison Square Garden. Jego występ zapowiadali Robin Williams oraz były prezydent USA Bill Clinton wraz z Whoopi Goldberg. „Ten facet ma Oscara, kilka skrzynek Grammy i setki innych nagród. To chodząca legenda. W porównaniu z jego image’em Liberace wyglądał jak amisz” – żartował Williams. Elton rozpoczął show utworem „Sixty Years On”. Wśród 20 tysięcy widzów w pierwszych rzędach bawili się Sharon i Ozzy Osbourne, Kid Rock, Pierce Brosnan, Liv Tyler, Jon Bon Jovi, Kiefer Sutherland, Anne Hathaway, Liz Hurley z Arunem Nayarem i Rossie O’Donnell. „Kocham Eltona i życzę mu kolejnych 60 lat!” – mówiła Rossie O’Donnell.

NAOMI CAMPBELL (2004) PRYWATNA PLAŻA

„Nigdy nie kłamię na temat swojego wieku” – podkreślała modelka. Dlatego kolejne urodziny gwiazdy to wielkie święto. 34 lata skończyła w modnym kurorcie Saint-Tropez na francuskiej Riwierze. Władze miasteczka zgodziły się nawet, żeby jubilatka i ponad 800 gości bawiło się po zmroku na pięknej plaży Nioulargo. Do tej pory nie była ona udostępniana na prywatne imprezy. Na zaproszeniach Naomi zastrzegła, że obowiązują tylko dwa kolory strojów – czerwone i białe. Podczas części oficjalnej wystąpiła znana na całym świecie grupa artystów Cirque du Soleil. Wśród VIP-ów fotoreporterzy wypatrzyli m.in. Adriena Brody’ego (na zdj. z Naomi), byłego partnera modelki Flavio Briatorego, Jeana Alesiego i Evę Herzigovą.

MARCIN PROKOP (2007) URODZINOWY DUET

„To były urodziny w pakiecie. Razem z kolegą z branży medialnej, Przemkiem Szydlakiem, postanowiliśmy połączyć siły i zorganizować imprezę” – opowiada Marcin Prokop. Swoje 30. urodziny dziennikarz świętował w warszawskim klubie Nobo. Wśród zaproszonych gości, poza najbliższymi znajomymi jubilatów, pojawiły się Patrycja Markowska i Ania Dąbrowska. Panem od muzyki był DJ Tenessee. „Najciekawszy prezent to męska bransoleta od Patrycji Markowskiej, którą noszę do dzisiaj. Teraz, jak tylko pojawię się na imprezie bez bransolety i zauważy to Patrycja, od razu dostaję od niej SMS-a z naganą” – żartuje Marcin.

GOSIA BACZYŃSKA (2007) PRASKA IMPREZA

Królowa naszych projektantów. Każdy jej pokaz jest świętem i wielkim wydarzeniem towarzyskim. Tak też było przy okazji 10. urodzin jej firmy. Huczny jubileusz obchodziła w stylu lat 20. i 30. w swojej pracowni na warszawskiej Pradze. Zaproszeni goście byli ubrani w stroje retro, a do tańca przygrywała kapela uliczna z Pragi. Podczas tego wieczoru nie zawiodły stałe klientki projektantki, m.in. Monika Brodka, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Figura. Tak wspaniałej imprezy nie mogli też przegapić ludzie ze świata mody, m.in. Maciej Zień oraz duet Paprocki&Brzozowski.

KATARZYNA FIGURA (2006) KRÓLEWSKA FETA

44. urodziny aktorka świętowała w warszawskiej restauracji KOM, którą prowadzi razem z mężem Kaiem Schoenhalsem. Były to także pierwsze urodziny lokalu. Przy muzyce Andrzeja Smolika bawili się m.in. Borys Szyc, Artur Rojek, Beata Sadowska. Główną atrakcją był wielki, oryginalny tort – czekoladowy, ubrany w truskawki i pistacje. Podczas uroczystości zbierano datki na fundację Mam Marzenia, której ambasadorem jest jubilatka. „To była bardzo klimatyczna impreza, trochę sentymentalna, ale tylko przez chwilę. Wszyscy bawiliśmy się do białego rana” – wspomina Andrzej Smolik.

BEYONCÉ (2006) RODZINNIE

Zaraz po ceremonii rozdania nagród MTV Video Music, Beyoncé i jej koleżanki z grupy Destiny’s Child przeniosły się do nowojorskiego klubu 40/40. W lokalu należącym do Jaya-Z rozpoczęło się prawdziwe świętowanie. Na 25. urodziny piosenkarki przybyło ponad 600 osób, w tym także jej najbliżsi – rodzice i młodsza siostra Solange. Specjalnie na tę okazję mama gwiazdy przygotowała swoje popisowe danie – potrawę z owoców morza. Nikomu jednak nie chciała zdradzić przepisu. „To rodzinny sekret” – tłumaczyła Tina Knowles. Po północy Jay-Z przygotował jeszcze jedną niespodziankę. Pokazał okładkę pierwszej solowej płyty swojej ukochanej. Prosto z przyjęcia piosenkarka udała się w trasę promocyjną.

PARIS HILTON (2007) SERIAL URODZINOWY

Przyjęcie w restauracji Prime Grill w Beverly Hills było kolejną odsłoną święta dziedziczki hotelowej fortuny. Gwiazdka wróciła do Los Angeles z Las Vegas, gdzie wyprawiła pierwszą huczną imprezę z okazji 26. urodzin. Jednak druga nie była już tak udana. Zabawę zepsuł Brandon Davis, syn magnata naftowego i przyjaciel jubilatki. Najpierw zaczął rzucać kwiatami w stronę Pauli Abdul, która miała zaśpiewać „Sto lat”, a potem wulgarnie zaczepiał Courtney Love. Obie panie szybko wyszły, a zapłakana jubilatka musiała prosić o pomoc ochronę. Dopiero kiedy dyskretnie wyprowadzono intruza z restauracji, Paris zdmuchnęła 26 świeczek ze swojego tortu. Kibicowali jej m.in. przyjaciółka Nicole Richie i ówczesny chłopak Stavros Niarchos.