Krystyna Sienkiewicz zmarła w sobotę w nocy. Aktorka występowała w teatrze, kinie i telewizji. Zasłynęła występami w Kabarecie Starszych Panów, w spektaklu "Niech no tylko zakwitną jabłonie" oraz w filmach "Lekarstwo na miłość" i  "Pożegnania" Wojciecha Jerzego Hasa. Jak się jednak okazuje, Sienkiewicz była nie tylko aktywną aktorką, ale i inwestorką! Sama się zresztą do tego przyznawała. W swojej autobiografii pisała m.in. o tym, jakie udało jej się kupić spore i wartościowe kawałki ziemi. Przy okazji przyznała, że były to najlepsze decyzje inwestycyjne w jej życiu.

ZOBACZ: KRYSTYNA SIENKIEWICZ nie żyje. Miała 81 lat. Jej życie nie było bajką

Oto, jak aktorka opisywała swoje inwestycyjne posunięcia:

Trzy domy. Nie, dwa domy i jeden domek z patyczków. To są ostatnie moje domy (...) Trzeba kupować ziemię, trzeba kupować domki. To jest bank. Los figle płata, a my, jeśli trzeba, to płacimy. Kupiłam więc ziemię w Świdrze, kupiłam przy Płatniczej, to była mądra rzecz!

Jak się okazuje, faktycznie nie były to głupie decyzje. Wartość nieruchomości Sienkiewicz w samej Warszawie szacowana jest na ok. 1,5 miliona złotych. Aktorka miała też willę nad Zalewem Zegrzyńskim, której wartość szacowana jest na ok. 1 mln złotych!

Sienkiewicz na co dzień utrzymywała się jednak głównie z grania. Nic dziwnego, że na jej konto regularnie wpływały opłaty za tantiemy i gaże z projektów filmowych i telewizyjnych. Aktorka miała też spore oszczędności, co jakiś czas przelewano jej też zyski ze sprzedaży książek.

POLECAMY: KRZYSZTOF PENDERECKI Polak otrzymał nagrodę Grammy 2017!

Jeśli doda się wszystkie te wartości do siebie, okaże się, że wartość spadku Krystyny Sienkiewicz to 3 miliony złotych! Tyle właśnie aktorka miała zostawić po sobie swoim spadkobiercom!

Dziś już wiadomo, że organizacją pogrzebu Krystyny Sienkiewicz zajmie się jej bratanek, Kuba Sienkiewicz, znany z zespołu Elektryczne Gitary.

Prawdopodobnie to właśnie on oraz adoptowana córka aktorki odziedziczą majątek po aktorce. 

Przyznacie, że będą mieli się czym dzielić!