KRYSZTAŁOWY ŚWIAT LALIQUE Symbol elegancji i dobrego smaku

Udostępnij

Przedmiot tej marki powinien się znaleźć w kolekcji każdego konesera sztuki, biżuterii czy perfum. Lalique jest bowiem niezaprzeczalnym symbolem elegancji i wyrafinowanego smaku.

KRYSZTAŁOWY ŚWIAT LALIQUE Symbol elegancji i dobrego smaku

Dziś ta znana już na całym świecie marka jest synonimem piękna i elitarnego luksusu. Do jej fanów i wiernych klientów należą m.in. Eva Longoria, a w Polsce Beata Tyszkiewicz, Alicja Majewska, Ilona Felicjańska, Kinga Rusin i Monika Olejnik. Kryształowe lampy i żyrandole, bogato dekorowane lustra czy panele sprawiają, że współczesne, eleganckie przestrzenie nabierają wyszukanego uroku. Jedyna w swoim rodzaju dekoracyjność kryształów Lalique łączy przepych bogatej ornamentyki z przeszłości z minimalizmem i surowością nowoczesnych trendów. W Polsce produkty Lalique są dostępne w wybranych salonach Rosenthal (adresy sklepów: www.rosenthal.pl).

Kryształowe dzieła sztuki sygnowane nazwą tej francuskiej marki można znaleźć w najpiękniejszych wnętrzach na całym świecie.

A wszystko zaczęło się w Paryżu w 1885 roku. Wtedy René Lalique, wybitny jubiler, założył swoją pierwszą pracownię. Jego śmiałe projekty wkrótce zrewolucjonizowały rynek jubilerski. Jako pierwszy odważył się na nowatorskie i kontrowersyjne na tamte czasy połączenie kryształu, pereł, złota i srebra. Lalique inspirował się przede wszystkim naturą, stosował też bardzo oryginalne wzornictwo. Zasłynął z projektów rzeźbionych flakonów perfum, a także z kryształowych figurek zdobiących maski limuzyn Bentleya czy Rolls-Royce’a. To właśnie ten ulubiony materiał projektanta, kryształowe szkło, stał się wkrótce symbolem firmy Lalique.

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł