Później uczestniczył w oficjalnym otwarciu Brytyjskich Ogrodów (British Garden) na Hanower, podczas którego zasadził krzew magnolii. Stamtąd udał się do centrum medycznego weteranów armii Stanów Zjednoczonych, gdzie na spotkanie z nim oczekiwali żołnierze, którzy wrócili z Iraku i Afganistanu.

Program na wieczór? Żadnych imprez, czy zwiedzania atrakcji Nowego Jorku. Zamiast tego spotkanie z przedstawicielami świata biznesu, zorganizowane przez brytyjski konsulat. Wreszcie chwila wytchnienia: prywatna kolacja z przyjaciółmi.

Następnego dnia Harry dobrze się bawił zwiedzając szkołę Harlem Children's Zone w Harlemie, którą dwa lata wcześniej odwiedził jego ojciec. Zgodził się rozwiązać test matematyczny, a następnie pokonał w wyścigu swojego kolegę, księcia Seeiso z Lesotho.

Trzeciego dnia wizyty dwaj przyjaciele udali się na Governors Island, małą wyspę u wybrzeży Nowego Jorku aby wziąć udział w drugiej edycji rozgrywek Veuve Clicquot Manhattan Polo Classic, z których dochód zasilił konto fundacji Harry’ego Sentebale. Na widowni pojawili się m.in. Kate Hudson, Britney Spears, Chloe Sevigny, czy Madonna i jej nowy chłopak Luz Jesus. Wybierając na cel swojej pierwszej oficjalnej podróży Nowy Jork, Harry chciał złożyć hołd swojej nieżyjącej matce, która szczególnie lubiła to miasto. Zadanie spełnione...