KSIĄŻE WILLIAM Oszczędności w czasach kryzysu

Udostępnij

Książę William uczy się nowego życia w czasach kryzysu. Poprosił swoich asystentów, żeby kiedy mogą, cięli koszty jego podróży. To oznacza, że zamiast pierwszą klasą, arystokrata, będzie latał razem ze zwykłymi ludźmi w przedziale ekonomicznym. „Naprawdę zależy mu na poprawie wizerunku. Do tej pory Anglicy zgrzytali zębami ze złości, kiedy rokrocznie publikowane było zestawianie kosztów monarchii. Teraz książę chce pokazać, że zaciska pasa" - mówił dziennikowi „The Daily Telegraph" informator.

KSIĄŻE WILLIAM Oszczędności w czasach kryzysu

Williamowi też spodobało się takie rozwiązanie. W rozmowie z przyjaciółmi przyznał, że zrelaksował się dużo bardziej, niż podczas poprzednich lotów. Narzekał, że wtedy stewardessy nie dawały mu spokoju. Wciąż pytały, czy wszystko ma, czy coś mu podać. „Oszczędności" ksiecia zbiegły się z opublikowaniem przez media „wyceny" jego 16-miesiecznego kursu na pilota śmiegłowców RAFu. Kosztował podatników... 80 tysiecy funtów.

„Oczywiście zdarzy mu się czasami „przelecieć" w pierwszej klasie. Obiecał jednak, że takie sytuacje będą rzadkością. Zrobi to tylko na życzenie służb specjalnych, jeżeli nie będą w stanie zapewnić mu bezpieczeństwa w sekcji turystycznej". William wraz z partnerką Kate Middleton już zamienił słowa w czyny. Na wyjazd do narciarskiego kurortu w Courchevel wykupili najtańsze bilety. Zakochani siedzieli ze znajomymi i siostrą Kate, Pippą. „Mimo wyraźnego zdenerwowania agentów ochrony, książę odmówił zmiany miejsca. Tak naprawdę niewiele osób w samolocie wiedziało, że leci z nimi ktoś tak ważny".

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł