LACROIX Czy słynny dom mody ocaleje?

Udostępnij

Od 22 maja 2009 roku dom mody Lacroix jest niewypłacalny. Administrator zarządzający majątkiem firmy ujawnił w poniedziałek, że wpłynęły trzy oferty kupna. Wygląda na to, że dom mody Christian Lacroix najczarniejsze chwile ma już za sobą. Od początku czerwca firma przechodzi proces reorganizacji i jest na okresie próbnym. Marka założona w 1987 roku przez duet Christian Lacroix i Bernard Arnault od czterech lat należy do grupy American Falic, specjalizującej się w sprzedaży wolnocłowej.

LACROIX Czy słynny dom mody ocaleje?

Czwarty kandydat wycofał swoją propozycję kupna marki. Ostatnie kreacje autorstwa Christiana Lacroix pokazują, że projektant nie stracił nic ze swego talentu ani pomysłowości. Czy zatem jedna z ofert pozwoli na uratowanie firmy? Miejmy nadzieję, że tak...

Po latach prosperity, w których obroty domu mody Lacroix sięgały średnio 30 milionów Euro rocznie, w 2008r. nadszedł kryzys. Sprzedaż spadła o 35%, co spowodowało stratę w wysokości 10 milionów Euro. 22 maja 2009 roku firma straciła płynność finansową wchodząc w ostatni etap działalności przed ogłoszeniem upadłości. Na szczęście, podjęto próbę uratowania flagowego okrętu francuskiej mody i stylu.

W poniedziałek administrator prowadzący sprawę Lacroix, Régis Valliot ogłosił, że wpłynęły do niego trzy oferty kupna marki, w tym jedna od włoskiej grupy odzieżowej Borletti. “To dopiero wstępna oferta, która do końca sierpnia musi zostać uzupełniona o wymagane dokumenty, ale uważana jest za najpoważniejszą z trzech złożonych,” powiedział Valliot. Druga oferta, złożona przez Bernard Krief Consulting (BKC) została oceniona jako “niesatysfakcjonująca i rozczarowująca”. Poza tym pojawiła się symboliczna oferta za jeden Euro”, którą administrator uznał za niespełniającą kryteriów”.

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł