Lech Wałęsa zabrał po raz pierwszy głos od ogłoszenia przez trójmiejskie media w zeszły weekend, że zmarł jego syn, Przemysław Wałęsa. Do tej pory rodzina Wałęsów milczała. Głos zabrał jedynie Jarosław, który potwierdził śmierć brata, a w „Super Expressie” o jego nałogu opowiedział jego brat – Sławomir. Nikt jednak nie odnosił się do faktycznej przyczyny jego śmierci. Teraz, po raz pierwszy od feralnej niedzieli, głos w sprawie śmierci Przemysława na swoim Facebooku zabrał Lech Wałęsa.

POLECAMY: Zmarł syn Lecha Wałęsy, byłego prezydenta Polski. Co się stało?

Na koncie byłego prezydenta Polski pojawiło się krótkie oświadczenie, w którym Lech Wałęsa podziękował za pamięć i wsparcie w tak trudnym dla niego i jego rodziny czasie. Co prezydent napisał w Internecie?

Dziękuję wszystkim, którzy łączyli się w bólu w tym trudnym dla nas okresie. LW.

Przypomnijmy, syn Lecha Wałęsy – Przemysław Wałęsa, zmarł 8 stycznia 2017 roku. Jako pierwsze poinformowały o tym media z Gdańska, miasta, w którym na co dzień mieszkał. Prokuratora na prośbę rodziny cały czas nie chce ujawniać przyczyn śmierci Wałęsy. Nieoficjalnie jednak mówi się o "niezdrowym trybie życia", na który w dużej mierze mogło się złożyć jego zaawansowane uzależnienie od alkoholu.

Przemysław Wałęsa urodził się w 1974 roku jako trzecie z kolei z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów. Polacy kojarzą go ze sprawą sądową, podczas której padło hasło pomroczności jasnej. To właśnie nią podczas procesu w 1995 roku obrońca Przemysława tłumaczył spowodowanie przez niego wypadku w ruchu drogowym. Przemysław Wałęsa był wówczas pod wpływem alkoholu.

ZOBACZ TEŻ: PRZEMYSŁAW WAŁĘSA - nowe fakty w sprawie śmierci syna Lecha Wałęsy

W 2003 roku syna byłego prezydenta Polski ponownie skazano za jazdę po pijanemu. Tym razem na rok w zawieszeniu na trzy lata. Zatrzymany wówczas do kontroli drogowej Przemysław Wałęsa miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu! Problemy alkoholowe nie były jednak jego jedyną troską.

Przemysław był żonaty i miał dwóch synów. We wrześniu minionego roku jeden z nich, Dominik, usłyszał zarzuty w związku z atakiem nożem na młodą dziewczynę. Wnuk Lecha Wałęsy miał zranić ją w nogę i uciec z miejsca zdarzenia.

WIĘCEJ O CAŁEJ RODZINIE WAŁĘSÓW przeczytasz tu: LECH I DANUTA WAŁĘSOWIE - wszystkie dzieci pary prezydenckiej