Pierwszy Oscar 2017 rozdany! Oscara za najlepszą drugoplanową rolę męską dostał Mahershala Ali. Nagrodzono jego grę w przejmującym filmie "Moonlight", którego jednym z producentów jest Brad Pitt. To pierwszy Oscar w karierze Mahershali Alego, a tym samym pierwszy Oscar w historii, jakiego otrzymał muzułmański aktor. Poza tym Ali jest czarnoskóry. Jak pamiętamy, rok temu wiele gwiazd zbojkotowało galę wręczenia Oscarów ze względu na zbyt małą liczbę nominacji dla czarnoskórych artystów. W tym roku jest wręcz przeciwnie.

Nominowani są m.in. Denzel Washington, Ruth Negga, Viola Davis i Octavia Spencer. Cała gala oscarowa jest mocno polityczna, zaangażowana i prowadzona w duchu sprzeciwu wobec polityki Donalda Trumpa. Jednak przemówienie Mahershalego Alego nie było polityczne. Było za to wzruszające. Aktor odbierając Oscara dziękował swojej żonie, która dopiero co urodziła córeczkę. Mahershala nie krył łez. Był przejęty, ale też bardzo szczęśliwy. Serdecznie gratulujemy! Jak sądzicie, kto jeszcze dostanie dziś Oscara?

Nie wiemy, czy pamiętacie, ale Mahershala Ali gra w hitowym serialu "House Of Cards". Wciela się w Remy'ego Dantona, który przez kilka sezonów wspierał Franka Underwooda, ale w ostatnim sezonie odciął się od radykalnie od prezydenta USA (w tej roli oczywiście wspaniały Kevin Spacey).

ZOBACZ TAKŻE: Kreacje gwiazd na gali rozdania Oscarów 2017. Czyja najpiękniejsza?

ORAZ: Nominacje do Oscarów 2017

 

#MahershalaAli's first step on the #Oscars red carpet

Post udostępniony przez The Academy (@theacademy) 26 Lut, 2017 o 4:04 PST