Eksplozja kolorów na butach zaprojektowanych przez mistrza Haute Shoe, Manolo Blahnika. On sam dyskretny, elegancki mężczyzna. To jego wyobraźnia podpowiada jak używać kolorów na przekór utartym schematom. Kiedy tworzy, zawsze na nowo definiuje pojęcie ekstrawagancji. Robi to z finezją, tak aby podkreślić delikatność naszych kostek i palców. Z niezwykłą zręcznością i wyczuciem artyzmu dobiera kolory i materiały do swoich dzieł. Tak, trzeba nazwać rzeczy po imieniu, każda para butów, jaką on tworzy jest w istocie dziełem sztuki, kombinacją form, linii, łuków i kodów... Można się tak od nich uzależnić, że ma się ochotę je oprawić i powiesić w widocznym miejscu.

„Kto inny zasłużył na miano mistrza wysokich obcasów?" Zastanawiała się słynna redaktor naczelna amerykańskiego magazynu Vogue, Anna Wintour, we wstępie do książki poświęconej najpiękniejszym parom butów stworzonych przez tego projektanta. Odpowiedź brzmi – nikt. Według nas nikt poza panem Blahnikiem nie wkłada w projekt butów tyle pożądania. Słynna kronikarka z „Seksu w wielkim mieście”, Carrie Bradshaw a także odtwórczyni tej roli, Sarah Jessica Parker, mogłyby na nie przyrzekać. Buty Manolo Blahnika weszły do historii telewizji, kina a przede wszystkim – do historii mody. Uwielbiają je największe gwiazdy, takie jak Madonna, która uważa, że „są tak dobre jak seks, tylko trwają dłużej” czy Kate Moss, która zabrałaby je do Nieba, jeśliby oczywiście miała szanse tam trafić.

Teraz wiesz już, że jeśli jesteś pasjonatką mody lub po prostu doceniasz piękne przedmioty, powinnaś dodać tę książkę poświęconą dziełom Manolo Blahnika do swojej biblioteczki, a same buty do swojej garderoby...

Manolo Blahnik Rysunki, opublikowane przez Thames & Hudson, 14,95 €