Głos, jej powód do dumy

Trzeba przyznać, że głos pięciooktawowy , to wyjątkowy dar. Mariah Carey skromnie przyznaje, że to dar niebios „ Sądzę, że muzyka pochodzi bezpośrednio od Boga. Pozwoliło mi to przetrwać czas zanim stałam się sławna i znalazłam się na szczycie”.

Niewielu artystów może szczycić się tym, że sprzedało więcej płyt niż Elvis Presley. Miała kilku trudnych okresów w życiu ale potrafiła zawsze wyjść z nich zwycięsko. Dowód? Po ogłoszeniu porażki jaką był jej film i album Glitter-(nieszczęśliwie premiera miała miejsce 11 września 2001 r), w 2005 powróciła na sam szczyt. The Emancipation of Mimi- 6 milionów sprzedanych egzemplarzy: Mariah his back.

W wieku 38 lat wydaje swój dziesiąty album E=MC2. Bez wątpienia Mariah zna doskonały przepis na sukces. To zrównoważony melanż popu, R n’B i muzyki dance. Album nagrywany był w kilku miejscach, m.in.: wynajętym domu na Florydzie i w willi na Capri gdzie artystka lubi spędzać wakacje. « Morze Śródziemne czyni cuda dla mojego głosu ». Płyta jest wynikiem współpracy z różnymi artystami –byli to np.: Jermaine Dupri, Rodney Jenkins czy Damian Marley.

Ciało, najcenniejsze dobro

Miliard dolarów (620 000 euro)- to wartość nóg Mariah Carey. Czy też raczej wartość ubezpieczenia jakie artystka zawarła na tą właśnie część ciała. „Więcej niż Gioconda” chwali się gwiazda...

Tak bardzo ceni samą siebie, że potrzebuje aż 15 niewolników, to znaczy asystentów, którzy 24 godziny na dobę czuwają nad wysokością jej piersi w dekolcie, noszą za nią paski, szczotki i suszarki do włosów, butelkę specjalnej wody mineralnej - zawsze ze słomką! Gorzej niż pani Beckham można powiedzieć. To prawda. Kiedy Mariah Carey gdzieś przybywa wymaga rozkładania czerwonego dywanu, po jego bokach mają płonąć świece wysokie na 60 cm, poza tym pokój hotelowy musi być obowiązkowo wysterylizowany. Jej pies Jack zawsze jej towarzyszy, w samolocie leci razem z nią pierwszą klasą…cóż-podobnego szacunku nie okazuje ludziom- fani i dziennikarze mogą czekać średnio 3 godziny na przybycie gwiazdy…

Mariah ma jeden poważny problem : efekt yo-yo. W ostatnich latach artystka narzuciła sobie bardzo restrykcyjną dietę. W efekcie obecnie mieści się w dżinsy, w których chodziła jako nastolatka. Zwycięstwo! Taki sukces wymaga wyrzeczeń i narzucenia sobie zdrowego trybu życia: yoga, stretching i dieta . Nie odmawia sobie jednak szampana o czym świadczą ilości zamawiane podczas tras koncertowych.

Dom, marzenie z dzieciństwa

Piękny głos w zdrowym ciele to dużo. A jeszcze do tego stosowna oprawa jaką jest niewątpliwe apartament godny gwiazdy Hollywood to już naprawdę wszystko czego można chcieć. W swoim nowojorskim lofcie znajdującym się w dzielnicy Tribeca, pełnym marmuru i kosztownych przedmiotów Mariah spędza miło czas. Bez problemu mieści się tam 1000 par butów i 500 par koronkowych majteczek…Gwiazda ma tez oczywiście inne rezydencje- na Bahama, Capri…

Mężczyźni

Być może pierwszy mąż Mariah- Tommy Mottola, były szef Sony Music zostawił po sobie tak złe wrażenia, że do tej pory Mariah nie mogła zdecydować się na żaden poważny związek…Być może wychodząc za niego była zbyt młoda….Dziś mówi o nim, że był jednocześnie „ jej managerem, jej mężem i szefem”. 

Piosenkarz Luis Migel zagroził, że napisze książkę o jej stanach nerwowych a Eminem poświęcił jej utwór, w którym zawarł wiele gorzkich słów pod jej adresem.

Najnowsze wieści donoszą, że 30 kwietnia na jednej z wysp Bahama Mariah wyszła potajemnie za mąż za Nicka Canzona. Ślub był ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich - nawet dla części rodziny młodej pary, która została poinformowana po fakcie. Prawdopodobnie decyzja o ślubie była spontaniczna. Czyżby kolejny kaprys gwiazdy?

Ona i reszta świata

Prawdopodobnie Mariah jest tak bardzo zaabsorbowana swoją osobą, że nikogo nie dopuszcza do swojego idealnego świata. W swoim apartamencie o powierzchni 1000 metrów ma specjalny pokój dla przyjaciół gdzie kilka wybranych przyjaciółek może spędzić od czasu do czasu…jedną noc. Nie więcej.

Mariah Carem jak każda wielka diva ma irytujące przyzwyczajenia i wymagania. Amerykańskie media uznały ją nawet za najbardziej humorzastą osobę w show-biznesie. Przykładowa lista jej żądań:

- podczas posiłku w restauracji ma ją otaczać kordon 11 ochroniarzy, bo Mariah nie lubi, jak ktoś ją obserwuje w trakcie jedzenia

- należące do niej psy muszą podróżować prywatnym samolotem lub komfortową limuzyną

- zażądała zainstalowania w hotelu siłowni wartej 20 tysięcy dolarów, tuż obok jej apartamentu

- w specjalnie przygotowanej dla niej sypialni ma stać 20 nawilżaczy powietrza

Gwiazda na pewno nie należy do łatwych we współżyciu osób. Jej kaprysy i sposób w jaki traktuje fanów urosły do rangi legendy…mimo to jest uwielbiana przez rzesze fanów i są oni w stanie wiele wybaczyć swojej idolce….