Nie każdy wie, że Endermologia poza zastosowaniem sstetycznym ma także medyczne. Praca na mięśniu przed i po wysiłku fizycznym, regeneracja mięśni, zabiegi przed i pooperacyjne, zabiegi na bliznach, zwłóknieniach to bardzo wdzięczne zastosowanie oryginalnej endermologii.

Medyczne wiedza operatora pozwala na pełne wykorzystanie możliwości urządzenia także podczas zabiegów estetycznych, mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzanie cellulitu i ujędrnianie skóry, dzięki temu można uzyskać spektakularne efekty.  Wywiad z Pacjentką to nie wszystko. Przed przystąpieniem do zabiegu, specjalista przeprowadza palpację manualną i badanie wizualne danej struktury, - kolor skóry, gładkość, bolesność pomaga dobrać odpowiednie parametry zabiegowe, aby leczyć a nie tylko upiększać.

Miłym, ale kontrolowanym skutkiem ubocznym dobrze wykonanej Endermologii jest drenaż limfatyczny, dzięki któremu zmniejszają się obrzęki. Panie ze skłonnościami do zbierania wody bardzo szybko zauważą lekkość nóg, a gromadzenie wody przed miesiączką nie jest już tak dokuczliwe.